Dominikánská republika, exotika v rytmu Merengue

Dlouhé bělostné pláže, pestrobarevný podmořský svět, blankytně modré moře, mangrovníkové pralesy a překrásná příroda. Tak to je Dominikána! Lehněte si pod slunečník s lahodným koktejlem a užijte si karibskou atmosféru na nejkrásnějších plážích. Ať už si vyberete pláž Rincón, Bonitu, Portillo, Las Terrenas, Bayahibe nebo Catalina Beach, máte jistotu, že zažijete báječnou dovolenou. Pokud vás láká spíše příroda, pak se tady budete cítit jako v ráji. V Dominikáně najdete 19 národních parků. V parku Los Haitises můžete vidět ve volné přírodě varany, kapustňáky, leguány, plameňáky, ale i papoušky. Za návštěvu stojí také přírodní rezervace Damajagua poblíž Puerto Plata, kde najdete nádhernou soustavu 27 vodopádů. Vyšlápnout si můžete na nejvyšší horu v Karibiku - Pico Duarte, která leží v hornaté oblasti Jarabacoa. Vaši dovolenou mohou navíc okořenit divoké karnevaly a vášnivý tanec Merengue. Už máte rezervované letenky?

Náš TIP: Léto je za námi, dny se krátí a chladné počasí začíná vystrkovat růžky. Sbalte kufry a leťte do exotické Dominikánské republiky. Teplé počasí, slunce a nádherné pláže jsou zaručeny.

 

Nenašli jste svou vysněnou letenku? Nezoufejte použijte náš jedinečný vyhledávač letenek na www.studentagency.cz. Stačí pár kliknutí a vyhledáme pro vás nejvhodnější letenku!

 Nejlevnější letenky do Dominikánské republiky

Jak si správně vybrat letenku do Dominikánské repubiky?

Nakupujete letenky poprvé? Není čeho se bát! Výběr letenky není nic složitého. Díky našemu unikátnímu online vyhledávači máte nabídku letenek více než 650 leteckých společností na jednom místě a můžete si je během chvilky srovnat. Než začnete s výběrem letenky, nejdříve si rozmyslete, odkud a kam chcete letět a jak chcete, aby vaše cesta probíhala. Položte si otázku, zda vám bude stačit příruční zavazadlo, nebo budete potřebovat pořádný kufr (odbavené zavazadlo), zda preferujete přímý let nebo si chcete udělat třeba stop over v přestupní destinaci. Ne vždy musí být nejlevnější letenka tou nejlepší variantou a může se následně prodražit nákupem dalších služeb.

Odkud do Dominikánské republiky poletíte?

Odkud do Dominikánské republiky poletíte? Milovníci plážové pohody, ale i cestovatelé z Česka pro svou cestu do Dominikánské republiky nejčastěji volí letenky z letiště Václava Havla v Praze. Z ČR aktuálně není možné letět přímou linkou do Dominikánské republiky a je nutné počítat s tím, že budete muset letět s přestupem například v Paříži, Amsterdamu nebo třeba Frankfurtu. Právě z německého Frankfurtu je možné letět do Dominikánské republiky bez mezipřistání s leteckou společností Lufthansa. Pokud hledáte nejlevnější letenku, neomezujte se pouze na odlety z Prahy, ale porozhlédněte se i po letištích v okolních státech. Oblíbené jsou letenky z Vídně do Dominikánské republiky, ale také letenky z německých letišť, jako je Berlín, Frankfurt nebo Mnichov. Výhodné letenky můžete najít také z Budapešti do Dominikánské republiky nebo letenky z Krakova nebo Katovic do Dominikánské republiky.

Jak letět do Dominikánské republiky nejrychleji?

Chcete být na nádherných plážích Dominikánské republiky co nejdříve? Nemůžete se dočkat karibské pohody a lahodných koktejlů? Pak si vyberte nejbližší letiště a let s co nejméně přestupy a nejkratším časem pro mezipřistání. Pokud ale máte čas, využijte mezipřistání a poznejte po cestě za exotikou další destinace. Některé aerolinky nabízejí zdarma nebo za zvýhodněné ceny výlety, aby vám tak ukrátily čas čekání na váš navazující let. Na prohlídku se můžete vydat také na vlastní pěst, v tom případě ale bedlivě hlídejte hodinky, abyste nezmeškali navazující let.

Kde v Dominikánské republice letadlo přistane?

V Dominikánské republice najdete celkem 8 letišť - letiště Punta Cana, letiště Santo Domingo Las Americas, letiště Samaná El Catey, letiště Puerto Plata Gregorio Luperon, letiště La Romana, letiště Santo Domingo La Isabela, letiště Santiago de los Cabelleros Cibao, letiště Barahona Maria Monter. Pokud poletíte z Evropy, s největší pravděpodobností přistanete na jednom z letišť:

  • Letiště Punta Cana International Airport je nejvytíženější letiště v Dominikánské republice. Letiště leží přibližně 40 kilometrů od města Higüey, v provincii La Altagracia na ostrově Hispaniola.
    Z letiště se můžete dostat autobusem Expreso Bávaro, který jede do města Santo Domingo. Cesta vám zabere přibližně tři hodiny. Pokud míříte na některé z blízkých letovisek, pak využijte místní taxi. V případě, že chcete prozkoumat ostrov křížem krážem, pak si pronajměte vůz. Nabídku vozů k pronájmu najdete zde.

  • Letiště Santo Domingo Las Americas je mezinárodní letiště v Punta Caucedo a leží přibližně 30 kilometrů od hlavního města Santo Domingo. Na letiště bohužel není zavedena MHD.
    Pro dopravu z letiště je nutné si zajistit transfer. Využít můžete hotelového transferu v rámci vašeho ubytování nebo si rezervovat transfer z letiště dopředu. Nabídku transferů z letiště najdete zde. Alternativou je využít místní taxi nebo si pronajmout vůz. Nabídku vozů k pronájmu najdete zde.

  • Letiště Puerto Plata Gregorio Luperon je mezinárodní letiště, které leží přibližně 16 kilometrů od města San Felipe de Puerto Plata. Na letiště bohužel není zavedena MHD.
    Pro dopravu z letiště je nutné si zajistit transfer. Využít můžete hotelového transferu v rámci vašeho ubytování nebo si rezervovat transfer z letiště dopředu. Nabídku transferů z letiště najdete zde. Alternativou je využít místní taxi nebo si pronajmout vůz. Nabídku vozů k pronájmu najdete zde.

Jakou si vybrat leteckou společnost?

Oblíbenými leteckými společnostmi, které využívají naši klienti pro cestu do Dominikánské republiky jsou Air France, Delta Airlines, KLM, ale také Lufthansa nebo Condor. Přečtěte si v odkazech více informací o jednotlivých aerolinkách. Let do Dominikánské republiky může trvat až 20 hodin, vyberte si proto leteckou společnost, která vám bude nejvíce vyhovovat. Dopřejte si pohodlí na křídlech Airfrance a KLM, využijte akční ceny Condoru nebo si užijte gurmánský zážitek na palubě Lufthansa.

Jak si koupit nejlevnější letenky do Dominikánské republiky?

Ceny letenek do Dominikánské republiky se pohybují okolo 15 až 18 tisíc korun. Pokud máte štěstí, můžete si ulovit akční letenku kolem 11 tisíc. V případě, že chcete koupit letenky opravdu levně, je nutné si je rezervovat s dostatečným časovým předstihem. Last minute letenky bývají zpravidla velmi drahé. Nákup letenky plánujte minimálně 2 až 3 měsíce před odletem. Letenku koupíte nejlevněji online, takovéto letenky mají nižší transakční poplatek, a tak ušetříte. Využijte k vyhledání levných letenek náš unikátní vyhledávač, který vám srovná letenky více než 650 leteckých společností. Pokud budete potřebovat s vyhledáním letenky pomoc, kontaktujte naše specialisty na e-mail letenky@studentagency.cz nebo se za námi stavte ně některou z poboček v Praze, Brně a Ostravě. K dispozici vám jsme také na více než 30 místech po celé ČR v STUDENT AGENCY/RegioJet Pointech.

Kde najdu aktuální vstupní podmínky do Dominikánské republiky?

Už máte letenku do Dominikánské republiky? Sledujte aktuální vstupní podmínky na našem webu www.kammuzu.cz nebo na stránkách Minsiterstva zahraničních věcí www.mzv.cz.