Toronto, kosmopolitní město v parku

Mezinárodní centrum obchodu, financí, umění a kultury. Tak to je Toronto, hlavní město provincie Ontario a nejlidnatější město v Kanadě. Toronto bývá přezdívané také jako „město v parku“. Město leží v úžině mezi Ontarijským a Huronským jezerem. Jeho největší dominantou je věž CN Tower, která se tyčí do výšky 553 metrů. Ve městě najdete vedle sebe mohutné mrakodrapy, ale i historické budovy, cihlový kostel nebo zámek Casa Loma, který vypadá jako ze středověku. Co nesmíte při návštěvy Toronta minout, je stadion Air Canada Centre, kde hraje hokejový tým Toronto Maple Leafs. Milovníci baseballu pak dozajista ocení návštěvu stadionu Roger Centre, kde hraje slavný tým Blue Jays. Největším lákadlem v okolí Toronta jsou ale Niagarské vodopády, soustava tří vodopádů, které vytékají z Erijského jezera a vlévají se do jezera Ontario. Toronto bylo opakovaně vyhlášeno za nejlepší místo k životu a věřte, že i vám se tady dozajista bude líbit.

Náš TIP! Podzim každoročně Toronto vybarví do nejkrásnějších barev. Odlesky slunce se odrážejí od hladiny Ontarijského jezera, rudé javory září na každém kroku a celým městem se line omamná vůně podzimu.

 

Nenašli jste svou vysněnou destinaci? Nezoufejte použijte náš jedinečný vyhledávač letenek na www.studentagency.cz. Stačí pár kliknutí a vyhledáme pro vás nejvhodnější letenku!

 

Akční letenky do Toronta

Jak si správně vybrat letenku do Toronta?

Chcete poznat krásy Kanady? Toronto je ideální místo, kde začít. Takže hurá do víru plánování a výběru letenek. Najít tu správnou letenku není nic složitého. Než s výběrem začnete, rozmyslete si odkud a kam chcete letět a jak chcete, aby vaše cesta probíhala. Položte si otázku, zda vám bude stačit příruční zavazadlo, nebo budete potřebovat pořádný kufr (odbavené zavazadlo). Zda chcete letět s minimem přestupů, nebo se chcete po cestě zastavit a prohlédnout i jiný kout světa při stop overu v přestupní destinaci. Ne vždy totiž je nejlevnější letenka tou nejlepší variantou a případným dokupováním dalších služeb, nebo pokud chcete letenku změnit, se může prodražit. Tak co, už máte vše promyšlené? Pak není nic lehčího, než vše zadat do našeho unikátního vyhledávače akčních letenek a během pár sekund máte nabídku na míru. Letenku následně můžete rezervovat online a na pár kliknutí.

Odkud do Toronta poletíte?

Do Toronta aktuálně nemůžete letět přímou linkou z letišť v České Republice. Počítejte tak s přestupem. Volbou číslo jedna u našich zákazníků jsou letenky z Prahy do Toronta. Oblíbené jsou také letenky Vídně do Toronta. Při výběru se ale nelimitujte jen na letiště v ČR. V naší nabídce najdete také letenky z Polska nebo Německa, odkud můžete najít letenky za akční ceny. Po cestě si navíc můžete prohlédnout také destinaci, ze které poletíte. A věřte, že takový Frankfurt, Budapešť, Berlín, Mnichov nebo Krakov rozhodně stojí za návštěvu. A nezapomeňte se před cestou podívat na nabídku jízdenek na autobusy a vlaky RegioJet, které nabízí spojení na letiště v Praze a do vybraných evropských metropolí za příjemné ceny.

Jak letět do Toronta nejrychleji?

V Torontu zanechali stopu i slavní Češi, najdete tady třeba muzeum Tomáše Bati, které ukrývá největší sbírku bot na světě. A jak se dostanete do Toronta nejrychleji vy? Pokud chcete v Torontu přistát co nejrychleji, vyberte si nejbližší letiště a letenku s co nejmenším počtem přestupů. Let do Toronta trvá přibližně 9 až 12 hodin v závislosti na letišti, odkud poletíte, počtu přestupů a délce přestupů. Na našem webu najdete širokou nabídku letů jak z Prahy, tak z Vídně, ale i z dalších evropských letišť. Stačí si jen vybrat a letět za velkou louži do města na břehu Ontarijského jezera.

Kde v Torontu přistanete?

Toronto obsluhuje Pearsonovo mezinárodní letiště nebo také Mezinárodní letiště Lestera B. Pearsona, které leží přibližně 25 kilometrů od centra Toronta. Jedná se o nejvytíženější letiště v Kanadě. Svoji základnu na letišti mají letecké společnosti Air Canada, Westjet a Air Transat. Z letiště se dostanete nejlépe vlaky UP Express, jejichž zastávku najdete před Terminálem 1. Cesta do centra Toronta vám zabere přibližně půl hodiny. Další variantou je využít autobusy, které vás zavezou jak do centra Toronta, tak do okolních měst.

Jak si vybrat leteckou společnost?

Let do Toronta vám zabere přibližně 9 až 13 hodin v závislosti na aerolince, se kterou poletíte, počtu přestupů a délce přestupů. Během letu do Toronta si nezapomeňte přeřídit hodinky o 6 hodin zpět, leží v jiném časovém pásmu než Česká republika. Z ČR je možné letět do Toronta pouze s přestupem. Z Prahy můžete letět s Air Canada, United Airlines nebo Swiss Airlines. Pokud si vyberete pro odlet Vídeň, můžete letět přímým letem s Burssels Airlines nebo Lufthansou, s přestupem pak například s Turkish Airlines. Pokud poletíte z Budapešti, pak s Air Canada nebo United Airlines. Z Berlína můžete letět s Koreanair, Icelandair, Air Canada, Lufthansou nebo Air France. Pokud si vyberete pro odlet z Mnichova, pak si můžete vybrat z Turkish Airlines, Icelandair, Air Canada, KLM nebo Swiss Airlines. Z Frankfurtu pak s Air Canada, Condorem nebo Lufthansou. Pro svůj odlet si můžete vybrat také letiště v Polsku. Z Katovic můžete letět s Air Canada nebo LOT Polish Airlines, z Krakova pak s Air Canada, Swiss Airlines, Lufthansou nebo United Airlines.

Jak si koupit nejlevnější letenky do Toronta?

Nejlevnější letenky do Toronta si zakoupíte vždy online. Ceny letenek se pohybují okolo 12 až 16 000 korun. Pokud chcete koupit letenku opravdu levně, tak si můžete počkat na akční letenky, které se mohou pohybovat kolem 9 000  korun. Takto levné letenky jsou většinou na lety, které si kupujete s dostatečným předstihem a na mimosezónní lety. Nejdražší bývají letenky v období Vánoc a Velikonoc. Last minute letenky jsou zpravidla dražší. Ceny letenek si můžete kdykoliv ověřit přes formulář na našem webu, který vám během pár vteřin srovná nabídky více než 650 leteckých společností podle zadaných parametrů. Pokud potřebujete s výběrem letenky poradit, můžete se obrátit na naše specialisty nebo nám napsat na e-mail letenky@studentagency.cz. S výběrem vám pomohou také prodejci na našich pobočkách v Praze, Brně a Ostravě nebo v rámci STUDENT AGENCY/RegioJet Pointů na více než 30 pobočkách po celé ČR.

Kde najdu aktuální vstupní podmínky do Kanady?

Kanada otevřela hranice pro cestující z Evropy a vy se tak můžete opět vydat poznávat krásy její čarokrásné přírody i kosmopolitních měst. Před odletem si nezapomeňte aktuální vstupní podmínky zkontrolovat na webu Ministerstva zahraničních věcí www.mzv.cz.

Uleť si s akčními letenkami STUDENT AGENCY do Toronta. Letenky online a na pár kliknutí!