Mexiko, země dávných civilizací

Vydejte se po stopách indiánských kmenů Aztéků, Mayů a Toltéků. Nechte se okouzlit největší pyramidou na světě Choluly. Užijte si tropický poloostrov Yucatán. Místo, kde najdete národní parky, jeskynní jezera – Cenotes, bílé pláže nebo zříceninu mayského města Chichen Itza. Ponořte se do hlubin v okolí Cancunu a objevte krásy druhého největšího bariérového útesu na světě. Karibská pohoda v Mexiku vás zaručeně dostane. Slunce, chilli, tequilla, margarita, burrito a tacos chutnají skvěle v doprovodu romantických tónů Mariachi. Vychutnejte si pravé Mexiko společně s námi.

Náš TIP: Pyramida Chichen Itza během podzimní rovnodennosti vytváří při západu slunce nádherné efekty. Optický klam ve vás zbudí dojem, jakoby se sochy hadů plazily vzhůru po pyramidě.

Nenašli jste svou vysněnou destinaci? Nezoufejte použijte náš jedinečný vyhledávač letenek na www.studentagency.cz. Stačí pár kliknutí a vyhledáme pro vás nejvhodnější letenku!

 

Nejlevnější letenky do Mexika

Jak si správně vybrat letenku do Mexika?

Nakupujete letenky poprvé? Není čeho se bát! Výběr letenky není nic složitého. Díky našemu unikátnímu online vyhledávači máte nabídku letenek více než 650 leteckých společností na jednom místě a můžete si je během chvilky srovnat. Než začnete s výběrem letenky, nejdříve si rozmyslete, odkud a kam chcete letět a jak chcete, aby vaše cesta probíhala. Položte si otázku, zda vám bude stačit příruční zavazadlo, nebo budete potřebovat pořádný kufr (odbavené zavazadlo), zda preferujete přímý let nebo si chcete udělat třeba stop over v přestupní destinaci. Ne vždy musí být nejlevnější letenka tou nejlepší variantou a může se následně prodražit nákupem dalších služeb.

Odkud do Mexika poletíte?

Všichni jsou už v Mexiku, Buenos Dias já taky jdu! Zpíváte si písničku Michala Tučného a nemůžete se dočkat, kdy nasednete do letadla směr Latinská Amerika? Pojďme se podívat, odkud můžete do Mexika letět. Cestovatelé nejčastěji hledají u STUDENT AGENCY letenky z Prahy do Mexika. Oblíbené jsou také letenky z Vídně do Mexika. Pokud ale hledáte nejlevnější letenku, neomezujte se pouze na nejbližší letiště. Při hledání se podívejte také na letenky z Berlína, Mnichova, Frankfurtu, Budapešti nebo Krakova. I přes delší cestu na letiště můžete najít letenky za výhodnější ceny. Navíc si můžete zpříjemnit cestu a poznat destinaci, ze které poletíte. Na některá letiště v Evropě se můžete dopravit autobusy a vlaky Regiojet, které nabízí spojení za velmi příjemné ceny.

Jak letět do Mexika nejrychleji?

Mexiko je temperamentní země, která láká nespočet turistů. Nejen pro své kulturní památky, z doby Mayů, Aztéků a Toltéků, ale zejména pro své překrásné pláže, gurmánskou kuchyni a specifickou atmosféru. Pokud chcete být v Mexiku co nejrychleji, pak zvolte nejbližší letiště a let s co nejmenším počtem přestupů a nejkratším časem pro přestup. Při využití vyhledávače STUDENT AGENCY je to hračka. Po vyhledání letenek máte možnost si nechat seřadit letenky od nejlevnější nebo nejrychlejší cesty. Cesta do Mexika trvá v závislosti na místě odletu, letišti, na kterém v Mexiku přistanete, počtu přestupů a délce přestupu přibližně 12 až 20 hodin. Na našem webu najdete širokou nabídku letů jak z Prahy, tak z okolních letišť. Stačí si jen vybrat a vydat se za zážitky.

Kde v Mexiku přistanete?

V Mexiku najdete několik desítek letišť. Pokud poletíte z Evropy nejčastěji přistanete na letišti v Cancunu nebo v Mexiko City. V nabídce se někdy objeví také letenky do Acapulca na letiště Cozumel nebo Monterrey:

 • Mezinárodní letiště Cancun leží na poloostrově Yucatán, přibližně 15 kilometrů od města Cancun. Je jedním z nejvytíženějších letišť v Mexiku. Z Evropy sem poletíte nejčastěji s leteckými společnostmi Lufthansa, Air France KLM nebo British Airways. Základnu na letišti má letecká společnost MAYAir.
  Z letiště se nejlevněji dostanete autobusem společnosti ADO, jehož linky vás zavezou do všech oblíbených turistických oblastí v okolí. Další možností je využití místních taxi služeb.

 • Letiště Mexico City nebo také Mezinárodní letiště Benito Juaréze leží přibližně 15 kilometrů od hlavního města Mexico City. Tento Karibský vzdušný přístav je jedním ze dvou letišť, které obsluhují Mexiko City a míří sem většina letů z Evropy, odkud můžete přiletět například s aerolinkami Air France - KLM, Lufthansa nebo British Airways. Základnu na letišti má letecká společnost AeroMexico, Interjet, Viva Aerobus a Volaris.
  Z letiště se nejlevněji dostanete metrem. Stanici metra najdete poblíž Terminálu 1. Další možností je tzv. „Metrobus“, jehož provoz zaručuje mexická vláda. Zástávku Metrobusu najdete na obou terminálech letiště. Cesta do centra Mexico City vám zabere přibližně 30 minut.

 • Mezinárodní letiště Cozumel leží na karibském ostrově Cozumel a 10 kilometrů od města Cozumel a 2 kilometry od centra města San Miguel.
  Z letiště se nejlépe dostanete s místní taxi službou. Vzhledem k blízkosti města San Miguel můžete také do centra města dojít pěšky.

 • Letiště Monterrey nebo také Mezinárodní letiště General Mariano Escobedo najdete přibližně 25 kilometrů od města Monterrey. Základnu na letišti mají aerolinky Volaris a AeroMexico.
  Z letiště se nejlépe dostanete autobusem Skybusshuttle. Cesta do Monterrey vám zabere přibližně hodinu a půl.

 • Letiště Acapulco nebo také Mezinárodní letiště General Juan N Alvarez leží přibližně 15 kilometrů jihovýchodně od města Acapulco de Juárez.
  Pro cestu z letiště můžete využít taxi. Populární je zde také sdílené taxi, díky kterému můžete ušetřit náklady za cestu.

 • Mezinárodní letiště San Jose del Cabo nebo také Mezinárodní letiště Los Cabos leží přibližně 12 kilometrů od města San Jose del Cabo.
  Pro cestu z letiště můžete využít taxi. Populární je zde také sdílené taxi, díky kterému můžete ušetřit náklady za cestu.

Jak si vybrat leteckou společnost?

Cesta do Mexika vám zabere v závislosti na destinaci, kam letíte a délce přestupů přibližně 15 až 20 hodin. Po cestě si nezapomeňte přeřídit hodinky o 7 hodin zpět, poletíte tak trochu proti času. Do Mexika nejčastěji poletíte s aerolinkami Turkish Airlines, Lufthansa, Air France, KLM nebo Iberia. Při výběru aerolinky si uvědomte, že v letadle strávíte více než 10 hodin. Většina aerolinek nabízí během letu zábavní palubní portál, občerstvení a komfortní sedadla. Po prokliku aerolinek najdete detailnější informace a specifika jednotlivých aerolinek.

Jak si koupit nejlevnější letenky do Mexika?

Nejlevnější letenky do Mexika si zakoupíte vždy online. Ceny letenek se pohybují okolo 15 000 až 18 000 korun. Pokud chcete koupit letenku opravdu levně, tak si můžete počkat na akční letenky, které se mohou pohybovat kolem 10 000  korun. Takto levné letenky jsou většinou na lety, které si kupujete s dostatečným předstihem a na mimosezónní lety. Naopak během Vánoc, Velikonoc a dalších svátků a prázdnin mohou být letenky dražší. Last minute letenky jsou zpravidla dražší.  Ceny letenek si můžete kdykoliv ověřit přes formulář na našem webu, který vám během pár vteřin srovná nabídky více než 650 leteckých společností podle zadaných parametrů. Pokud potřebujete s výběrem letenky poradit, můžete se obrátit na naše specialisty nebo nám napsat na e-mail letenky@studentagency.cz. S výběrem vám pomohou také prodejci na našich pobočkách v Praze, Brně a Ostravě nebo v rámci STUDENT AGENCY/RegioJet Pointů na více než 30 pobočkách po celé ČR.

Kde najdu aktuální vstupní podmínky do Mexika?

Mexiko po začátku pandemie neuzavřelo své hranice. Na vstup do země je ale důležité se připravit a mít s sebou nezbytené náležitosti. Před odletem si zkontrolujte aktuální vstupní podmínky na stránkách Ministerstva zahraničních věcí www.mzv.cz nebo na našem web www.kammuzu.cz.

Uleť si s akčními letenkami STUDENT AGENCY do Mexika. Letenky online a na pár kliknutí!