Chicago, město muzikantů

Metropole Illinois je proslulá osobitou atmosférou a hudebními bary, které tady najdete téměř na každém kroku. Chicago je také město parků, vydejte se třeba do Millenium Parku, kde kromě nádherné zeleně můžete zajít na koncerty a různá kulturní představení. Při návštěvě nesmíte minout slavnou Buckinghamovu fontánu, kterou znáte ze seriálu Ženatý se závazky. Fontána je také místem, kde končí Route 66. A co dál musíte v Chicagu vidět? Nádherné výhledy z nejvyšší budovy USA Willis Tower, obří nákladní lodě v přístavu Navy Pier a zábavní park na břehu Michiganského jezera. Když se vám pak zasteskne po domovině, zastavte se na pivo s gulášem do městské části Pilsen, kde žije široká komunita Čechů a budete se cítit jako doma. Sportovní fanoušci dozajista zajdou na zápas NHL místního klubu Blackhawks. Tohle město jednoho z největších gangstrů Al Capona si prostě zamilujete.

Náš TIP: Podzim bývá v Chicagu většinou sychravý, ale nádherně barevný. Pokud nechcete objevovat krásy Chicaga v parném horku nebo mrazivé zimě, pak je pro vás podzim ideální čas, pro jeho návštěvu. 

Letenky do Chicaga

 

Jak si správně vybrat letenku do Chicaga?

Splňte si svůj Americký sen! Vyhledat akční letenku není nic složitého. Stačí zadat vaše požadavky do našeho unikátního online vyhledávače a během pár vteřin máte nabídku letenek více než 650 leteckých společností. Nabídky můžete na jednom místě jednoduše srovnat a objednat online a na pár kliknutí. Než si letenky rezervujete, rozmyslete si, odkud a kam chcete letět. Zda vám stačí příruční zavazadlo, nebo chcete letět s odbaveným zavazadlem či dvěma. Následné dokupování služeb může i velmi levnou letenku prodražit. Rozmyslete si také, kde chcete přestupovat a zda si nechcete při té příležitosti prohlédnout i přestupní destinaci. Některé letecké společnosti nabízejí stop over, během kterého si užijete přestupní destinaci na 100%.

Odkud do Chicaga poletíte?

Z Česka aktuálně neexistuje žádné přímé letecké spojení do Chicaga. Pokud hledáte letenky z Prahy do Chicaga, musíte si vybrat letenku s přestupem například ve Varšavě nebo Frankfurtu. Pokud chcete letět přímo linkou, pak si můžete vybrat letenky z Vídně, Budapešti, Varšavy, Londýna nebo například Frankfurtu nad Mohanem do Chicaga. S přestupem můžete letět například s letenkou z Berlína do Chicaga. Pro cestu si ale můžete zvolit letenky i z dalších evropských letišť. Pokud hledáte nejlevnější letenku, neomezujte odlet pouze na letiště v Česku, letenky z Německa nebo Polska jsou často s akční nabídkou a můžete tak ušetřit.

Jak se dostat do Chicaga nejrychleji?

Už máte jasno, chcete letět do města parků, zeleně a muzikantů. Než si rezervujete letenku, rozmyslete se jestli chcete být v Chicagu co nejrychleji, nebo si chcete cestu zpříjemnit například stop overem třeba v Londýně, Frankfurtu nebo Varšavě. Pokud vám jde ale o rychlost, pak zvolte letenku na přímý let do Chicaga a z nejbližšího letiště. Časově zajímavé mohou být i letenky s přestupem, pokud se ve vašem okolí nenachází letiště, odkud byste mohli letět přímým letem. U letenky s přestupem si dejte pozor na počet a délku přestupu. Během rezervace letenky na našem webu stále vidíte čas odletu a příletu. Můžete si také letenky nechat setřídit tak, abychom vám zobrazovali na prvním místě letenky na nejrychlejší cestu do Chicaga. Výběr tak pro vás není nic složitého.

Kde v Chicaga letadlo přistane?

Chicago je důležitým dopravním uzlem a najdete tady 5. nejvytíženější letiště na světě. Město obsluhují celkem tři letiště, kde můžete přistát:

  • Mezinárodní letiště Chicago O´Hare – je jedním z největších letišť na světě. Letiště leží přibližně 28 kilometrů od centra Chicaga. Základnu na letišti mají letecké společnosti United Airlines a American Airlines.
    Z letiště se nejrychleji dostanete metrem. Zastávku metra najdete v přízemí pod terminálem 2. Cesta z letiště do centra Chicaga vám zabere přibližně třičtvrtě hodiny.

  • Mezinárodní letiště Chicago Midway – letiště leží přibližně 15 kilometrů od Chicago Loop Midway a 20 kilometrů od centra Chicaga. Letiště je druhé největším letištěm v Ilinois po Mezinárodním letišti O´Hare a létají na něj převážně letadla nízkonákladové aerolinky Southwest Airlines. Slouží také jeko hub pro vnitrostátní lety.
    Z letiště se nejrychleji dostanete oranžovou linkou metra. Cesta do centra Chicaga vám zabere přibližně půl hodiny. Z letiště jezdí také nespočet autobusových linek, které vás dovezou do různých částí Chicaga.

  • Mezinárodní letiště Chicago Rockford – letiště nenajdete přímo v Chicagu, ale přibližně ve vzdálenosti 130 kilometrů. Hlavní základnu na letišti má letecká společnost UPS Airlines. Významnou část letů operuje aerolinka Southwest Airlines. Na toto letiště létají pouze vnitrostátní lety. Pokud chcete objevit krásy Chicaga, pak doporučujeme vyhnout se tomuto letišti a dát přednost letům na letiště Midway nebo O´Hare.

Jakou si vybrat leteckou společnost?

Chicago je město, které si zamilujete a pokud jej chcete navštívit, můžete si vybrat z nabídky široké škály aerolinek. Z Prahy můžete letět s leteckými společnostmi LOT Polish Airlines, United Airlines nebo třeba s Lufthansou. Pokud si vyberete pro odlet nádhernou Budapešť, můžete letět s aerolinkami Air France, United Airlines, Swiss Airlines nebo Lufthansa. Při letu z Berlína si můžete vybrat z leteckých společností LOT Polish Airlines, Icelandair, SAS, Lufthansa, United Airlines nebo Swiss Airlines. Přímým letem můžete letět z Frankfurtu nad Mohanem s United Airlines nebo z Varšavy s LOT Polish Airlines.

Jak si koupit nejlevnější letenky do Chicaga?

Letenky do Chicaga je nejvhodnější a nejrychlejší si zakoupit online. Ceny letenek do Chicaga se pohybují kolem 11 000 až 15 000 korun. Pokud chcete koupit letenku opravdu levně, tak si můžete počkat na akční letenky, které se mohou pohybovat kolem 9 tisíc korun. Takto levné letenky jsou většinou na lety, které si kupujete s dostatečným předstihem. Last minute letenky jsou zpravidla dražší. Ceny letenek si můžete kdykoliv ověřit přes formulář na našem webu, který vám během pár vteřin srovná nabídky více než 650 leteckých společností podle zadaných parametrů. Pokud potřebujete s výběrem letenky poradit, můžete se obrátit na naše specialisty nebo nám napsat na e-mail letenky@studentagency.cz. S výběrem vám pomohou také prodejci na našich pobočkách v Praze, Brně a Ostravě nebo v rámci STUDENT AGENCY/RegioJet Pointů na více než 30 pobočkách po celé ČR.

Uleť si s akčními letenkami STUDENT AGENCY do Chicaga. Letenky online a na pár kliknutí!

Spojené státy Americké vydaly v důsledku COVID-19 přísné restrikce pro cestování. Před zakoupením letenky si ověřte, že můžete na území USA vstoupit. Aktuální informace najdete vždy na stránkách Ministerstva zahraničních věcí www.mzv.cz. Aktálně platí, že obyvatelé shengenského prostoru a vybraných zemí nesmí přímo letět do Ameriky, ale musí 14 dní strávit v zemi, pro kterou restrikce neplatí. Sousední Kanada již hranice otevřela pro očkované a může se tak stát ideálním místem, kde si pauzu před vstupem do Ameriky udělat. Amerika také stanovila výjimky například pro studenty nebo rodinné příslušníky amerických občanů. Více informací najdete na www.mzv.cz.

Od listopadu Amerika otevře své hranice pro očkované cestovatele z Evropské Unie. Pro cestu bude nově stačit pouze PCR test, který nenís starší než 72 hodin.