New York, vzrušující město, které nikdy nespí!

Objevte krásy města, které je symbolem americké svobody. Nechte se ohromit září neonů na Times Square, navštivte Sochu Svobody, prohlédněte si město z 86. patra Empire State Building, užijte si nákupy na Fifth avenue nebo si vychutnejte piknik v Central Parku. A to je jen malý kousek toho, co New York nabízí. Takže sbalte kufry, vyberte si z našich akčních letenek a leťte za velkou louži.

Náš TIP: Podzim je ideální čas, kdy vyrazit do New Yorku na předvánoční nákupy.

 

Nejlevnější letenky do New Yorku

 

Jak si správně vybrat letenku do New Yorku?

Výběr letenky není žádná věda, ale i přesto je potřeba se dobře rozmyslet. Ne pro každého je nejlevnější letenka to pravé ořechové.

Odkud do New Yorku poletíte?

Nejdříve si rozmyslete, která letiště jsou pro vás pro odlet vhodná. Do New Yorku není možné aktuálně letět z České republiky přímou linkou. Můžete si ale vybrat letenku z Prahy do New Yorku s přestupem. Pokud chcete letět do americké metropole bez přestupu, musíte využít letiště okolních států a rezervovat si letenku Vídeň - New York, Varšava - New York nebo třeba Frankfurt nad Mohanem - New York.

Jak se dostat do New Yorku nejrychleji?

Než se pustíte do samotného vyhledávání letenky, zamyslete se, zda se chcete dostat do New Yorku co nejrychleji, nebo si chcete cestu zpříjemnit například stop overem třeba v Amsterdamu nebo Londýně a poznat kulturu a památky přestupní destinace. Pokud vám jde ale o rychlost, pak volte letenky s minimem přestupů a před finální rezervací letenky si překontrolujte také čas, který máte na případný přestup. V našem vyhledávači si můžete také nastavit, jako jeden z parametrů pro vyhledávání, pouze přímé lety. Všechny potřebné informace k vámi vybranému letu vám zobrazíme v průběhu rezervace. Nemusíte se tak obávat žádného překvapení.

Kde v New Yorku letadlo přistane?

V případě New Yorku je důležité si rozmyslet také letiště, kam přiletíte. Přímo v New Yorku můžete přistát na letišti J. F. Kennedy, letišti Newark nebo letišti La Guardia.

  • Letiště J. F. Kennedy je největší letiště v New Yorku. Najdete jej v Queensu, který leží v jihovýchodní části města. V případě, že odlétáte z Evropy, pravděpodobně přistanete právě na tomto letišti. Pro cestu z letiště do centra města můžete využít několik možností. Nejlevnější variantou je cesta autobusem, počítejte ale s tím, že vám cesta zabere delší dobu. Nejčastěji využívanou variantou našimi klienty je kombinace cesty vlakem Air Train do stanice Jamaica Station nebo Howard Beach a následným přestupem na metro. Tato varianta je oblíbená pro optimální poměr rychlosti a ceny. Nejpohodlnější variantou je využití typicky žlutého newyorského taxi.

  • Letiště Newark je domovským letištěm letecké společnosti United Airlines. Letiště je od Manhattanu vzdálené přibližně 24 kilometrů. Do centra se dostanete vlakem nebo autobusem za necelou hodinu.

  • Letiště La Guardia je letiště v části Queens na Long Islandu. Z Evropy na toto letiště s největší pravděpodobností nedoletíte. Letiště operuje především vnitrostátní lety a lety do Kanady. Do centra New Yorku se z letiště dostanete autobusem s přestupem na vlak, využít můžete také přepravu NYC Airporter nebo si mávnout na taxík.

Jakou si vybrat leteckou společnost?

Každá letecká společnost má svá specifika a je jen na vašich preferencích, která je ta pravá pro vás. Naši klienti aktuálně nejčastěji využívají pro cestu do New Yorku letenky leteckých společností LOT Polish Airlines, Lufthansa, Austrian Airlines, Air Canada, Swiss Airlines, KLM nebo United Airlines.

Jak si koupit nejlevnější letenky do New Yorku?

Letenky je nejvhodnější si zakoupit online. Vyhledávač letenek STUDENT AGENCY pro vás prohledá nabídky více než 650 leteckých společností a vybere nejvhodnější letenku podle zadaných parametrů. Pokud dáváte přednost osobnímu kontaktu, můžete využít asistence našich prodejců. Je nutné ale počítat s vyšším transakčním poplatkem. Prodej letenek je zajištěn také přes naše pobočky v Praze, Brně a Ostravě. Nově pro vás připravujeme spuštění prodeje v takzvaných STUDENT AGENCY Pointech ve více než 30 pobočkách po celé ČR.

Uleť si s akčními letenkami STUDENT AGENCY do New Yorku. Letenky online a na pár kliknutí!

Spojené státy Americké vydaly v důsledku COVID-19 přísné restrikce pro cestování. Před zakoupením letenky si ověřte, že můžete na území USA vstoupit. Aktuální informace najdete vždy na stránkách Ministerstva zahraničních věcí www.mzv.cz. Aktálně platí, že obyvatelé shengenského prostoru a vybraných zemí nesmí přímo letět do Ameriky, ale musí 14 dní strávit v zemi, pro kterou restrikce neplatí. Sousední Kanada již hranice otevřela pro očkované a může se tak stát ideálním místem, kde si pauzu před vstupem do Ameriky udělat. Amerika také stanovila výjimky například pro studenty nebo rodinné příslušníky amerických občanů. Více informací najdete na www.mzv.cz.