Maledivy, kouzelné exotické ostrovy v Indickém oceánu

Maledivy jsou doslova rájem na zemi. Souostroví tvoří řetězec devatenácti korálových atolů s 1 196 ostrovy. Nechte se okouzlit průzračně čistou vodou nádherných lagun, projděte se po rozpáleném písku, odpočiňte si na kouzelných plážích nebo se ponořte do fascinujícího podmořského světa. Tyhle tropické ostrovy jsou oblíbenou destinací nejen pro zamilované páry, ale i pro milovníky šnorchlování a potápění.

Náš TIP: Maledivy jsou destinace, kde je nádherně po celý rok. Prodlužte si léto a leťte na exotické ostrovy.

Nenašli jste letenky podle svých představ? Nezoufejte, použijte náš jedinečný vyhledávač letenek na www.studentagency.cz. Stačí pár kliknutí a vyhledáme pro vás nejvhodnější letenku!

 

Jak si správně vybrat letenku na Maledivy?

S unikátním vyhledávačem letenek od STUDENT AGENCY je výběr letenky hračka. Na jednom místě vám srovnáme akční ceny letenek od více než 650 leteckých společností. Než s vyhledáváním letenky začnete, rozmyslete si, jakou letenku vlastně hledáte. Odkud chcete letět, zda dáváte přednost nízkonákladové letecké společnosti nebo aerolince, která vám nabídne maximální pohodlí a skvělé služby na palubě. Jestli cestujete na lehko pouze s baťůžkem, nebo budete potřebovat pořádný kufr (odbavené zavazadlo). Dodatečné dokupování služeb vám může i původně levnou letenku nakonec docela prodražit.

Odkud na Maledivy poletíte?

Letiště Václava Havla je jediným letištěm v ČR, odkud můžete na Maledivy letět. Aktuálně není v nabídce letenek z Prahy na Maledivy žádné přímé spojení a je nutné využít letů s přestupem. Oblíbeným odletovým letištěm na Maledivy je také Vídeň, kde rovněž musíte počítat s přestupem. Přímý let můžete využít pokud si rezervujete letenky z Frankfurtu nad Mohanem. S postupným zlepšováním epidemiologické situace ve světě se předpokládá otevření přímých letů i z dalších letišť.

Jak letět na Maledivy nejrychleji?

Délka letu na Maledivy s přestupem trvá přibližně 15 hodin. Nejrychlejší variantou je přímý let. Aktuálně můžete využít například letenky z Frankfurtu nad Mohanem s leteckou společností Lufthansa, kde vám let zabere cca 10 hodin. Pokud ale nespěcháte a máte chuť poznávat svět, rezervujte si let s delším přestupem a projděte si přestupní destinaci křížem krážem. Některé letecké společnosti v případě delšího přestupu nabízejí krátké výlety s průvodcem v ceně letenky. Poznávat můžete přestupní destinaci i na vlastní pěst, nezapomeňte se ale vrátit na letiště včas, ať vám neuletí návazný let.

Kde na Maledivách letadlo přistane?

Na Maledivách je letecká doprava oblíbená. Mezi jednotlivými ostrovy se můžete proletět hydroplánem. Mezinárodní letiště jsou ale pouze dvě.

  • Male, Velena International Airport najdete na ostrově Hulhumale, který s hlavním městem Male spojuje víc než kilometr dlouhý most. V Male přistávají téměř všechny mezinárodní lety. Na letišti je také terminál pro hydroplány, které vás dopraví na další ostrovy. Pokud hledáte levnější variantu, pak využijte veřejnou lodní dopravu nebo si chytněte tzv. vodní taxi (speedboat), které vás doveze tam, kam potřebujete.
  • Letiště Gan leží na stejnojmenném ostrově. Na tomto letišti přistávají některé lety Qatar Airways nebo letadla letecké společnosti Srilankan Airways. Hned před letištěm najdete přístav, odkud se můžete nechat zavést na kterýkoliv z ostrovů na Maledivách.

Jakou si vybrat leteckou společnost?

Oblíbenými leteckými společnostmi, které využívají naši klienti pro cestu na Maledivy, jsou Emirates, Qatar Airways nebo Turkish Airlines. Leťte můžete také s KLM, Ethiopian Airlines nebo FlyDubai. Přečtě si na odkazech více o jednotlivých aerolinkách. Dokonalé pohodlí budete mít na palubě 5* Qatar Airways. Emirates vám kromě skvělého palubního servisu nabídnou také pojištění na COVID-19 zdarma. Turkish Airlines se můžou pyšnit skvělým zábavním portálem. KLM nabízí výborný servis na palubě a pracuje na minimalizaci odpadu a dekarbonizaci letecké dopravy.

Jak si koupit nejlevnější letenky na Maledivy?

Ceny letenek na Maledivy se pohybují okolo 15 až 18 tisíc korun. Pokud máte štěstí, můžete si ulovit akční letenku kolem 11 tisíc. V případě, že chcete koupit letenky opravdu levně, je nutné si je rezervovat s dostatečným časovým předstihem. Last minute letenky bývají zpravidla velmi drahé. Nákup letenky plánujte minimálně 2 až 3 měsíce před odletem. Letenku koupíte nejlevněji online, takovéto letenky mají nižší transakční poplatek, a tak ušetříte. Využijte k vyhledání levných letenek náš unikátní vyhledávač, který vám srovná letenky více než 650 leteckých společností. Pokud budete potřebovat s vyhledáním letenky pomoc, kontaktujte naše specialisty na e-mail letenky@studentagency.cz nebo se za námi stavte ně některou z poboček v Praze, Brně a Ostravě. K dispozici vám jsme také na více než 30 místech po celé ČR v STUDENT AGENCY/RegioJet Pointech.

Kde najdu aktuální vstupní podmínky na Maledivy?

Maledivy jsou exotický ráj, který i během pandemie Covid-19 nechal otevřené hranice pro turisty. Díky opatřením, která nastavil zároveň tyhle ostrovy udržely zemi relativně v bezpečí. Aktuální vstupní podmínky, které musíte splnit pro vstup na území Malediv, najdete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí www.mzv.cz.

Uleť si s akčními letenkami STUDENT AGENCY do Maledivy. Letenky online a na pár kliknutí!