Istanbul, město dvou kontinentů

Objevte krásy města na hranici Evropy a Ásie. Města, kde se budete cítit jako v pohádce Tisíc a jedna noc. Modrá mešita, Hagia Sofia, mešita sultána Ahmeda nebo palác Dolmabahce jsou místa, která musíte navštívit. Odpočiňte si v tradiční lázni Hammam, dejte si šálek pravé turecké kávy a vychutnejte si místní delikátní kuchyni. Před odletem nezapomeňte nakoupit suvenýry a koření na jedné z nejstarších tržnic na světě Grand Baazar. Orientální atmosféru největšího město Turecka Istanbul, dříve známého jako Konstantinopol, si prostě zamilujete.

Náš TIP: Nečekejte, že se budete v Istanbulu v říjnu a listopadu koupat, voda už je docela studená. Podzimní teploty jsou ale ideální pro objevování krás města.

 

Nenašli jste letenky podle svých představ? Nezoufejte použijte náš jedinečný vyhledávač letenek na www.studentagency.cz. Stačí pár kliknutí a vyhledáme pro vás nejvhodnější letenku!

 

Istanbul_735x200

Jak si správně vybrat letenku do Istanbulu?

Chystáte se objevit krásy města, které je branou mezi Evropou a Asií? Najít nejvhodnější letenku není nic složitého. Do Istanbulu se dostanete přímým letem z Prahy, Vídně, Berlína, Mnichova, ale i dalších evropských letišť. Než začnete letenku vyhledávat, sepište si, co je pro vás důležité. Zda hledáte nejlevnější letenku do Istanbulu a dáte přednost nízkonákladové aerolince s minimem služeb, nebo si radši připlatíte a zvolíte klasickou aerolinku s kvalitními vyšším standardem služeb na palubě. Důležitým kritériem pro výběr je také to, zda chcete procestovat Istanbul jen s malým baťůžkem, nebo budete potřebovat přepravit odbavené zavazadlo. Případné dokupování dalších služeb na palubě může i levnou letenku docela prodražit. Pak už není nic snadnějšího než vše zadat do našeho unikátního vyhledávače letenek na webu STUDENT AGENCY a během pár vteřin porovnáme nabídky letenek více než 650 leteckých společností a připravíme vám nabídku na míru.

Odkud do Istanbulu poletíte?

Do Istanbulu můžete letět ze všech větších letišť v Evropě přímým leteckým spojením. Naši klienti nejčastěji využívají letenky z Prahy do Istanbulu nebo letenky z Vídně do Istanbulu. Oblíbené jsou také letenky z Mnichova, Berlína, Košic nebo Frankfurtu. Letenky z Brna do Istanbulu a z Ostravy do Istanbulu bohužel nejsou v nabídce a žádná z aerolinek aktuálně tyto lety neoperuje. Ať už si vyberete pro svůj odlet z kterékoliv letiště, na našem webu můžete pohodlně vyhledat nejlepší letenku.

Jak letět do Istanbulu nejrychleji?

Nechcete ztrácet čas a chcete být v Istanbulu co nejrychleji? Doporučujeme vybrat si nejbližší letiště a ve vyhledávači letenek nastavit, aby vám vyhledal pouze přímé lety. Let z Prahy do Istanbulu trvá přibližně dvě a půl hodiny. Na cestě tak neztrávíte příliš mnoho času, což dělá z Istanbulu destinaci, kam si můžete zaletět klidně jen na prodloužený víkend.

Kde v Istanbulu přistanete?

Istanbul je největší město v Turecku a má téměř 15 milionů obyvatel. Je centrem obchodu a cestování mezi Evropou a Asii, čehož si jsou v Istanbulu vědomi. Pro zajištění cestovatelského komfortu Istanbul obsluhují hned 3 letiště:

  • Sabiha Gokcen Airport (SAW) - letiště se nachází asi 40 kilometrů od centra Istanbulu v asijské části ve čtvrti Pendik. Letiště je poměrně nové, bylo otevřeno v roce 2001. Pro své lety jej využívají převážně nízkonákladové letecké společnosti. Svoji základnu na letišti má letecká společnost Pegasus Airlines.
    Z letiště se do centra Istanbulu dostanete nejrychleji autobusy Havabus. Cesta autobusem trvá přibližně hodinu a půl. Využít můžete také místní MHD. Další možností je využít taxi.
  • Ataturk International Airport (ISL) - původní hlavní mezinárodní letiště v Istanbulu, kterému nestačily kapacity a většina letů z něj byla od roku 2019 přesunuta na nové letiště Istanbul. Od března 2019 slouží letiště převážně pro nákladní a soukromé lety. S největší pravděpodobností na tomto letišti při své cestě nepřistanete.
  • Nové letiště Istanbul (IST) - nové moderní letiště slouží cestovatelům od dubna 2019. Má ambici stát se jedním z největších letišť na světě a jeho výstavba a rozšíření nadále pokračuje. Letiště najdete přibližně 40 kilometrů od centra města. Svoji základnu zde mají letecké společnosti Turkish Airlines, AtlasGlobal a Onur Air.  Nové letiště slouží jako jeden z největších leteckých hubů na světě. Cestovatelé jej využívají nejen pro cesty do Istanbulu, ale i jako přestupní letiště při letech do Asie, Afriky a Ameriky.
    Z letiště se do centra města nejsnáze dostanete kyvadlovou autobusovou dopravou společnosti Havaist. Cesta vám zabere přibližně 80 až 90 minut. Využít můžete také taxi nebo si pronajmout automobil. Nabídku vozů k pronájmu najdete zde. Nyní také probíhá výstavba metra, které by mělo spojit letiště s centrem města, které by vás mělo do centra Istanbulu dopravit přibližně za 30 minut. Přesný termín dostavby ještě nebyl stanoven, plánován je ale ještě v roce 2021.

Jakou si vybrat leteckou společnost?

Jakou si vybrat aerolinku? Záleží na tom, zda hledáte letenku za nejnížší cenu nebo si chcete připlatit za vyšší kvalitu služeb na palubě letadla. Nejoblíbenější leteckou společností pro lety z Prahy do Istanbulu a z Vídně do Istanbulu je u našich klientů jednoznačně Turkish Airlines. Ti, kdo hledají akční letenky a nejnižší cenu pak volí aerolinku Pegasus Airlines. Obě aerolinky operují také přímé lety do Istanbulu z Berlína, Frankfurtu nebo Mnichova.

Jak si koupit nejlevnější letenku do Istanbulu?

Nejlevnější letenku do Istanbulu si zakoupíte vždy online. Ceny letenek se pohybují okol 3 500 Kč až 5 500 Kč. Pokud chcete koupit letenku opravdu levně, tak si můžete počkat na akční letenky, které se mohou pohybovat i pod 2 000 Kč. Takto levné letenky jsou většinou na lety nízkonákladové letecké společnosti Pegasus, které si zakoupíte s dostatečným předstihem a na mimosezónní lety. Last minute letenky jsou zpravidla dražší. Ceny letenek si můžete kdykoliv ověřit přes formulář na našem webu, který vám během pár vteřin srovná nabídky více než 650 leteckých společností podle zadaných parametrů. Pokud potřebujete s výběrem letenky poradit, můžete se obrátit na naše specialisty nebo nám napsat na e-mail letenky@studentagency.cz S výběrem vám pomohou také prodejci na našich pobočkách v Praze, Brně a Ostravě nebo v rámci STUDENT AGENCY/RegioJet Pointů na více než 30 pobočkách po celé ČR.

Kde najdu aktuální vstupní podmínky do Turecka?

Istanbul je významnou metropolí v Turecku. Pokud chcete letět do Turecka, pak si dopředu prostudujte aktuální vstupní podmínky do země. Informace o podmínkách vstupu do Turecka najdete na stárnkách Ministerstva zahraničních věcí www.mzv.cz.

Uleť si s akčními letenkami STUDENT AGENCY do Istanbulu. Online letenky na pár kliknutí!