Brusel, hlavní město Evropy

Vydejte se s námi do kosmopolitní metropole v Belgii, která se stala sídlem NATO, ale i řady institucí Evropské unie. Při návštěvě Bruselu se rozhodně musíte seznámit se sochou čůrajícího chlapečka Manneken Pis a jeho kamarády - čůrající holčičkou Jeanneke Pis a čůrajícím pejskem Zinneke Pis. Zastavit se musíte při prohlídce také na hlavním bruselském náměstí Grand Place, které je lemované roztomilými domečky ve stylu vlámského baroka. Dominantou náměstí je budova radnice. Díky své kráse bylo náměstí zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO. Brusel je známý také pro svá muzea. Můžete navštívit například muzeum krásného umění Musóe royaus de Beaux-Art. Pokud vás zajímají automobily, pak se zastavte v Autoworld v parku Cinquentennaire. Milovníci komiksu určitě nevynechají Cetrum Belgického komiksu. V roce 1958 hostil Brusel světovou výstavu EXPO a od té doby jej zdobí slavné Atomium, ze kterého se můžete kochat výhledem na celé město. A protože je Brusel hlavním městem Evropy, najdete ji tady celou jako na dlani, stačí se zastavit v parku Mini-Evropy. Na nákupy si pak můžete zajít do nejstaršího nákupního centra na světě – Galleries Royales St. Hubert.

Náš TIP: Navštivte Brusel na podzim! Město má nádhernou atmosféru, nebudete narážet na davy turistů a pro návštěvu vám bude stačit i prodloužený víkend.

Nenašli jste svou vysněnou destinaci? Nezoufejte použijte náš jedinečný vyhledávač letenek na www.studentagency.cz. Stačí pár kliknutí a vyhledáme pro vás nejvhodnější letenku!

 

Nejlvevnější letenky do Bruselu

Jak si správně vybrat letenku do Bruselu?

Chcete objevit město muzeí, které je srdcem Evropy? Není nic jednoduššího, než si rezervovat letenky a zažít Brusel na vlastní kůži. Let z Prahy do Bruselu vám zabere přibližně hodinu a půl, je tak ideální destinací, kam vyrazit na eurovíkend nebo jen tak na ochutnávku místního výtečného piva. Z Prahy, ale i okolních letišť najdete širokou nabídku letů. Než s výběrem nejvhodnější letenky začnete, dobře si rozmyslete, odkud chcete letět a co od letenky očekáváte. Zda dáváte přednost nízké ceně a poletíte s nízkonákladovou společností, nebo preferujete kvalitu služeb klasických leteckých společností. Důležité je také si rozmyslet, zda budete cestovat na lehko jen s baťůžkem, nebo budete potřebovat odbavené zavazadlo. Následné dokupování služeb na palubě může i původně levnou letenku docela prodražit. Už máte vše rozmyšleno? Pak vše zadejte do našeho unikátního vyhledávače akčních letenek. Během pár sekund porovnáme nabídku letenek více než 650 leteckých společností a připravíme vám nabídku na míru. Letenky můžete rezervovat online a na pár kliknutí nebo se můžete zastavit na některém z prodejních míst STUDENT AGENCY.

Odkud do Bruselu poletíte?

Do Bruselu můžete letět z Prahy, Vídně, ale i z dalších letišť v okolních státech. Nejoblíbenější volbou mezi našimi klienty jsou letenky z Prahy do Bruselu. Letenky z Brna do Bruselu a letenky z Ostravy do Bruselu bohužel nejsou aktuálně v nabídce a linky po pandemii ještě žádná z aerolinek nespustila. Oblíbené jsou také letenky z Vídně do Bruselu a letenky z Bratislavy do Bruselu. Pokud si chcete udělat výlet, pak můžete využít také letenky z Budapešti do Bruselu. Z Polska můžete letět s letenkami z Krakova do Bruselu, z Německa pak s letenkami z Berlína, Mnichova nebo třeba Frankfurtu nad Mohanem. Pokud hledáte nejlevnější letenku, neomezujte se pouze na letiště v Česku, akční letenku můžete najít právě na některém z letišť mimo ČR. Můžete si tak udělat výlet a poznat i destinaci, ze které budete odlétat. Jen pozor na hodinky, ať vám vaše letadlo neuletí.

Jak letět do Bruselu nejrychleji?

Brusel je ideálním místem, kam si zaletět na eurovíkend. Přímý let do Bruselu vám zabere přibližně hodinu a půl v závislosti na letišti, odkud odlétáte. V naší nabídce najdete nespočet přímých letů jak z Prahy, tak z okolních letišť. Stačí si jen vybrat a můžete letět za zážitky. Pokud chcete být v Bruselu opravdu co nejrychleji, pak si vyberte letenky z nejbližšího letiště s přímým letem. Ušetříte tak čas s cestováním na letiště a budete si moci užívat belgickou metropoli už za pár hodin.

Kde v Bruselu přistanete?

  • Mezinárodní letiště Brusel Zaventem – leží přibližně 12 kilometrů od centra Bruselu. Základnu na letišti má letecká společnost Brussels Airlines a TUI fly Belgium.
    Z letiště se do Bruselu, ale i okolních měst dostanete nejlépe vlakem. Zástávku vlaku najdete před terminálem a v centru Bruselu budete přibližně za 20 minut. Další variantou, jak cestovat z letiště do Bruselu je autobus, konkrétně linka číslo 12, která vás do Bruselu zaveze přibližně za 15 minut.

  • Letiště Brusel Charleroi leží přibližně 8 kilometrů od města Charleroi a necelých 50 kilometrů od centra Bruselu. Létají zde převážně nízkonákladové aerolinky. Základnu na letišti mají například letecké společnosti Wizz Air nebo Ryanair.
    Z letiště se nejlépe dostanete kyvadlovou autobusovou dopravou společnosti Flibco. Zastávka shuttle busu je přímo před terminálem a cesta do Bruselu vám zabere téměř hodinu.

Jakou si vybrat leteckou společnost?

Kosmopolitní Brusel leží ve stejném časovém pásmu jako ČR a přímý let vám zabere přibližně hodinu a půl v závislosti na letišti, odkud poletíte. Naši klienti nejčastěji volí lety z letiště Václava Havla, odkud můžete letět přímým letem s Brussels Airlines nebo Ryanairem. Oblíbené jsou také lety z Vídně, odkud můžete letět také s Ryanairem nebo Brussels Airlines. Pokud si vyberete pro odlet letiště v Bratislavě, poletíte s nízkonákladovou leteckou společností Ryanair. Z Budapešti si můžete vybrat pro svůj let Wizz Air, Ryanair, Brussels Airlines nebo Lufthansu. Pokud poletíte z Německa, tak ať už si vyberete pro odlet Berlín, Mnichov nebo Frankfurt nad Mohanem, můžete letět buď s Lufthansou nebo s Brussels Airlines. Z polského Krakova můžete letět s Ryanairem.

Jak si koupit nejlevnější letenky do Bruselu?

Nejlevnější letenky do Bruselusi zakoupíte vždy online. Ceny letenek se pohybují okolo 2 000 – 2 500 korun. Pokud chcete koupit letenku opravdu levně, tak si můžete počkat na akční letenky, které se mohou pohybovat kolem 1 000 korun. Takto levné letenky jsou většinou na lety, které si kupujete s dostatečným předstihem, na mimosezónní lety a lety s nízkonákladovými leteckými společnostmi. Pokud budete chtít letět během prázdnin, Velikonoc nebo Vánoc, počítejte spíše s vyššími cenami. Last minute letenky jsou zpravidla také dražší. Ceny letenek si můžete kdykoliv ověřit přes formulář na našem webu, který vám během pár vteřin srovná nabídky více než 650 leteckých společností podle zadaných parametrů. Pokud potřebujete s výběrem letenky poradit, můžete se obrátit na naše specialisty nebo nám napsat na e-mail letenky@studentagency.cz. S výběrem vám pomohou také prodejci na našich pobočkách v Praze, Brně a Ostravě nebo v rámci STUDENT AGENCY/RegioJet Pointů na více než 30 pobočkách po celé ČR.

Kde najdu aktuální vstupní podmínky do Belgie?

Brusel se řídí vstupními podmínkami, které jsou platné pro celou Belgii. Před odletem si důkladně prostudujte všechny náležitosti, které musíte splnit, aby byl váš přílet do Belgie bez problémů. Informace pro vás pravidelně aktualizujeme na našem webu www.kammuzu.cz. Nejpřesnější informace pak najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí www.mzv.cz.

Uleť si s akčními letenkami STUDENT AGENCY do Bruselu. Letenky online a na pár kliknutí!