Chorvatsko, země s křišťálově čistým mořem

Jadran ročně láká statisíce Čechů. Čekají na vás nádherné pláže, historická města, ale i úžasná příroda. Na své si tady příjdou také fanoušci kultovního seriálu Hry o trůny. Ne nadarmo je země omývaná Jaderským mořem nejoblíbenější destinací českých turistů. Chorvatsko je velmi rozmanitá země, kde kromě nádherných pláží najdete také překrásnou přírodu, historii a kulturu. Přírodním pokladem Chorvatska jsou Národní parky, kterých tady najdete celkem 8- Plitvická Jezera, Krka, Paklenica, Risnjak, Mljet, Kornati, Brijuni nebo Severní Velebit.

Náš TIP: Na podzim začínají teploty v Chorvatsku pomalu klesat a to je ideální čas pro návštěvu národních parků. Příroda začne hrát všemi barvami a můžete se těšit na dechberoucí scenérie.

Nenašli jste svou vysněnou destinaci? Nezoufejte použijte náš jedinečný vyhledávač letenek na www.studentagency.cz. Stačí pár kliknutí a vyhledáme pro vás nejvhodnější letenku!

 

Chorvatsko, Zadar

Jak si správně vybrat letenku do Chorvatska?

Chorvatsko je jednou z nejoblíbenějších letních prázdninových destinací Čechů. Tomu odpovídá i široká nabídka letů. Výběr letenky není nic složitého. Než začnete letenku vyhledávat, rozmyslete si, kam v Chorvatsku chcete letět. Pokud chcete zemi procestovat křížem krážem, není problém si zvolit jiné příletové a odletové letiště. Pokud nechcete cestovat na lehko jen s malým baťůžkem, je dobré si vybrat letenku s kufrem již v ceně. Dodatečné dokupování služeb může i původně levné letenky prodražit. Když si vše promyslíte, tak využijte náš unikátní vyhledávač letenek, který vám srovná nabídku více než 650 leteckých společností na jednom místě.

Odkud do Chorvatska poletíte?

Z českých letišť můžete využít pro odlet do Chorvatska letiště Václava Havla v Praze. Rezervovat si můžete letenky na přímé lety a za cca 1,5 hodiny přistanete na březích Jadranu. Letenky z Brna do Chorvatska a z Ostravy do Chorvatska nejsou aktuálně zatím v nabídce a žádná aerolinka neoznámila spuštění těchto linek. Ze zahraničních letišť jsou našimi klienty často využívány lety z Vídně do Chorvatska. Ostatní letiště v Evropě nejsou pro cestu do Chorvatska příliš využívané. Pokud o ně budete mít zájem, náš unikátní vyhledávač letenek vám je nabídne, stačí zadat do formuláře letiště, které chcete pro odlet využít.

Jak letět do Chorvatska nejrychleji?

Při výběru letenky se dívejte na počet přestupů. Chorvatsko je co by kamenem dohodil a jak z Prahy, tak z Vídně najdete v nabídce přímé lety, které vám zajistí nejrychlejší možnou cestu do Chorvatska. Doba letu z Prahy i Vídně do Chorvatska vám zabere průměrně 1,5 až 2,5 hodiny v závislosti na odletovém a příletovém letišti.

Kde v Chorvatsku přistanete?

Chorvatsko je letišti doslova poseto, najdete tady 8 mezinárodních letišť. Nejoblíbenější letiště, která využívají čeští turisté jsou

  • Letiště Dubrovník - najdete jej přibližně 20 kilometrů od centra Dubrovníku, kde se můžete dopravit místní kyvadlovou autobusovou dopravou Atlas Croatia. Město bylo zapsáno na seznam UNESCO. Jeho opevnění určitě znáte z kultovního seriálu Hry o trůny, kde se proměnilo v Královo přístaviště.

  • Letiště Pula - letiště v jižní části Istrie. Pula je přístavní město, které je nabité nespočetem historických staveb a nachází se přibližně 8 kilometrů od letiště. Oblíbeným letoviskem, které navštěvují čeští cestovatelé, kteří na letišti přistanou je Medulin, který je vzdálený cca 15 kilometrů. Pro cestu z letiště pravděpodobně využijete jednu z autobusových linek. Nejnižší ceny jízdenek má klasická MHD, která vás doveze do centra Puly na autobusové nádraží. Letiště v Pule provozuje svůj vlastní shuttle autobus do centra Puly, cena jízdenky může být až dvojnásobná oproti MHD. Pokud nemíříte přímo do Puly, ale do některého letoviska v okolí, pak dozajista využijete autobusy společnosti Fils.

  • Letiště Split - nachází se přibližně 25 kilometrů od centra Splitu, který je známý svými křivolakými uličkami, nespočtem památek a křišťálově čistým mořem chorvatské rivijéry. V blízkosti najdete také národní park Krka. Z letiště se můžete dostat klasickou MHD, která vás zaveze do centra Splitu nebo do přímořského letoviska Trogir. Na letiště jezdí také expresní autobusy společnosti Pleso Prijevoz.

  • Letiště Zadar - letiště je od centra Zadaru vzádlené přibližně 11 kilometrů. Pro cestu z letiště můžete využít autobusy společnosti Liburnija Zadar. Pokud nemáte ubytování přímo v Zadaru, doporučujeme si dopředu domluvit transfer z letiště přímo s hotelem, kde budete ubytováni. Před letištní halou najdete stanoviště taxi.

  • Letiště Franjo Tuđmana, Záhřeb - je největším letištěm v Chorvatsku a najdete jej cca 10 kilometrů od hlavního města Záhřeb. Pro cestu z letiště můžete využít expresní autobusy společnosti Pleso Prijevoz nebo příměstskou MHD. Další variantou je využití taxi, kde ale počítejte s vyšší cenou. Záhřeb je dopravním uzlem železniční a autobusové dopravy v Chorvatsku. Pokud chcete procestovat Chorvatsko křížem krážem, tak je pro vás ideálním místem odkud svou cestu odstartovat.

Jakou si vybrat leteckou společnost?

Na letní sezónu 2021 oznámily start přímých linek z Prahy aerolinky Smartwings (letenky z Prahy do Dubrovníku a letenky z Prahy do Splitu), Croatia Airlines (letenky z Prahy do Splitu) a Ryanair (letenky z Prahy do Zadaru). Z Vídně můžete letět s leteckou společností Ryanair (letenky z Vídně do Puly, letenky z Vídně do Zadaru a letenky Vídně do Dubrovníku), AirSerbi (letenky z Vídně do Dubrovníku) a Croatia Airlines (letenky z Vídně do Dubrovníku).

V případě Ryanairu mají všichni cestující v ceně letenky možnost si vzít s sebou na palubu zavazadlo o velikosti 40x20x25 cm. Další zavazadla je nutné si dokoupit.

Croatia Airlines má v ceně letenky zahrnuto příruční zavazadlo 55 x 40 x 20 cm s váhovým limitem do 8 kg a menší zavazadlo například notebook nebo kabelku. Odbavené zavazadlo je nutné si dokoupit.

U Smartwings záleží na balíčku/letence, kterou si zakoupíte. V ceně všech letenek je minimálně jedno kabinové zavazadlo ve váhovém limitu do 8 kg. Informaci o zavazadlech najdete v průběhu rezervace vaší letenky, kde si můžete vybrat pro vás ideální balíček.

Jak si koupit nejlevnější letenky do Chorvatska?

Nejlevnější letenku do Chorvatska si zakoupíte vždy online. Pokud chcete koupit letenku opravdu levně, tak si můžete počkat na akční letenky, které bývají zpravidla na terímny mimo hlavní sezónu. Takto levné letenky jsou většinou na lety, které si kupujete s dostatečným časovým předstihem. Last minute letenky jsou zpravidla dražší. Ceny letenek si můžete kdykoliv ověřit přes formulář na našem webu, který vám během pár vteřin srovná nabídky více než 650 leteckých společností podle zadaných parametrů. Pokud potřebujete s výběrem letenky poradit, můžete se obrátit na naše specialisty nebo nám napsat na e-mail letenky@studentagency.cz. S výběrem vám pomohou také prodejci na našich pobočkách v Praze, Brně a Ostravě nebo v rámci STUDENT AGENCY/RegioJet Pointů na více než 30 pobočkách po celé ČR.

Kde najdu aktuální vstupní podmínky do Chorvatska?

Ať už do Chorvatska míříte kvůli vodním radovánkám u Jaderského moře nebo za krásami přírody, prostudujte si důkladně vstupní podmínky do země. Informace pro vás pravidelně aktualizujeme na našem webu www.kammuzu.cz. Nejpřesnější informace o podmínkách vstupu pak najdete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí www.mzv.cz.

Uleť si s akčními letenkami STUDENT AGENCY do Chorvatska. Letenky online a na pár kliknutí!