Paříž, světové centrum romantiky

Paříž miluje snad každý. Romantická plavba po Seině, úchvatné výhledy na město z Eiffelovky, gotická katedrála Notre Dame, bazilika Sacré Coeur, legendární kabaret Moulin Rouge, známý bulvár Champs Elysées, zámek ve Versailles a takhle bysme mohli pokračovat do nekonečna. Na chvíli se však mezi památkami zastavte a užijte si romantickou atmosféru Paříže. Usaďte se v kavárně, bistru nebo restauraci, dejte si šálek výborné kávy, sklenici francouzského vína a vychutnejte si typické francouzské delikatesy. Sýry, čerstvé bylinky, palačinky, hovězí po burgundsku, crème brûlée, bagety, croissanty. Ne nadarmo byla francouzská kuchyně zařazena na seznam nemateriálního kulturního dědictví UNESCO.

Náš TIP: Přemýšlíte, kam vzít vaši drahou polovičku na Valentýnskou večeři? Co třeba rovnou do jedné z pařížských restauací? 

 

Nenašli jste svou vysněnou destinaci? Nezoufejte použijte náš jedinečný vyhledávač letenek na www.studentagency.cz. Stačí pár kliknutí a vyhledáme pro vás nejvhodnější letenku!

 

Jak si správně vybrat letenku do Paříže?

Láká vás romantické město nad Seinou? Není nic jednoduššího, než rezervovat letenky a ochutnat atmosféru Paříže na vlastní pěst. Výběr letenky není nic složitého. Paříž je vzdálená jen dvě hodiny letu. Na cestu do Paříže využijte širokou nabídku přímých letů z Prahy, Vídně nebo i okolních letišť v Německu, Polsku nebo na Slovensku. Než začnete s výběrem nejvhodnější letenky, rozmyslete se odkud, kam a kdy chcete letět, zda chcete cestovat jen na lehko s příručním zavazadlem, nebo budete potřebovat odbavené zavazadlo. Důležitý je také výběr aerolinky. Někdo dá přednost akčním cenám a nižšímu komfortu nízkonákladových leteckých společností, někdo radši pohodlí a komfort klasických leteckých společností. Výběr je jen na vašich preferencích. No a pak už stačí zadat všechny vaše požadavky do unikátního vyhledávače letenek na našich stránkách a během pár sekud budete mít nabídku nejlevnějších letenek do Paříže. Letenky můžete rezervovat online a na pár kliknutí.

Odkud do Paříže poletíte?

Volbou číslo jedna mezi našimi klienty jsou letenky z Prahy do Paříže. Oblíbené jsou také letenky z Vídně do Paříže. Pokud si chcete před cestou udělat výlet, pak můžete také letět z metropolí v okolních státech. Rezervujte si letenky z Krakova do Paříže, z Berlína do Paříže nebo z Mnichova do Paříže. Můžete tak spojit prohlídku dvou evropských měst při jedné cestě.

Jak letět do Paříže nejrychleji?

Paříž je ideálním místem, kam si zaletět na eurovíkend. Přímý let do Paříže vám zabere přibližně dvě hodiny v závislosti na letišti, odkud odlétáte. V naší nabídce najdete nespočet přímých letů jak z Prahy, tak z okolních letišť. Stačí si jen vybrat a můžete letět za zážitky. Doporučujeme vybrat si v Paříži letiště Charlese de Gaulle, které je branou do Paříže a nestrávíte na cestě z letiště do centra zbytečně mnoho času.

Kde v Paříži přistanete?

  • Letiště Charlese de Gaulle je největším letištěm v Paříži a s největší pravděpodobností přistanete právě zde. Míří sem většina přímých letů z Prahy a Vídně. Letiště leží přibližně 20 kilometrů od Paříže. Letiště Charlese de Gaulle je nejen vstupními dveřmi do Paříže, ale je také významným tranzitním letištěm pro dálkové lety do Asie, Ameriky, karibiku nebo Afriky. Základnu na letišti má letecká společnost Air France nebo EasyJet.
    Nejrychleji se z letiště dostanete do centra Paříže vlakem. Hned na prahu letiště najdete vlakové nádraží, odkud budete příměstským vlakem RER v centru přibližně za 35 minut. Pokud hledáte nejlevnější dopravu do centra, pak využijte autobusy MHD. Cesta vám zabere přibližně 80 minut. Z letiště si můžete vzít také taxi nebo si pronajmout automobil. Nabídku vozů k pronájmu najdete zde.

  • Letiště Orly je druhým nejrušnějším letištěm v Paříži. Leží přibližně 18 kilometrů jižně od Paříže a obsluhuje především nízkonákladové aerolinky, vnitrostátní lety a některé lety do Karibiku. Z ČR sem aktuálně nelétá žádná přímá linka. Před začátkem pandemie jste na letiště Orly mohli z ČR letět s leteckou společností Transavia. Základnu na letišti mají letecké společnosti EasyJet, AirFrance nebo právě Transavia.
    Nejrychlejší cesta z letiště do centra Paříže je vlakovou linkou RER B, která jezdí do centra ze stanice Antony. Na zastávku se dostanete letištním vláčkem a cesta do centra vám zabere přibližně 45 minut. Pokud hledáte nejlevnější variantu cesty, pak využijte tramvaj. Linkou číslo 7 se dostanete do zastávky Villejuif-Louis Aragon, kde můžete přestoupit na metro do centra Paříže. Cesta vám zabere přibližně hodinu. Další možností je využít taxi nebo si pronajmout automobil. Nabídku vozů k pronájmu najdete zde.

  • Letiště Beauvais je letištěm nízkonákladových aerolinek, které jej s oblibou využívají. Letiště Beauvais najdete 80 kilometrů severně od Paříže.
    Letiště je od centra Paříže poněkud vzdálené a počítejte s nemalými náklady a časem, který pro cestu vynaložíte. Nejpoužívanějším dopravním prostředkem je autobus. Cesta do centra vám zabere přibližně 80 minut. Pokud chcete ušetřit, pořiďte si jízdenku online v předstihu zde. Další možností je využít taxi nebo si pronajmout automobil. Nabídku vozů k pronájmu najdete zde.

  • Letiště Vatry Chalons je malinké letiště, které leží 134 kilometrů východně od Paříže. Mnoho civilních dopravních letů sem nezavítá. Z letiště Vatry Chalons odlétají některé lety do Maroka a Portugalska. Do Paříže, ale i od dalších částí Francie se nejlépe dostanete z letiště vlaky TGV nebo autobusovou linkou společnosti Navette de Vatry.

Jakou si vybrat leteckou společnost?

Romantická Paříž leží ve stejném časovém pásmu jako ČR a přímý let vám zabere přibližně dvě hodiny v závislosti na letišti odkud poletíte. Naši klienti si nejčastěji vybírají pro odlet letenky z letiště Václava Havla v Praze, odkud můžete letět s leteckou společností Air France, Czech Airlines nebo Vueling Airlines. Letět můžete také z Vídně s leteckou společností Austrian Airlines, Air France nebo Level. Dalším letištěm, které používají naši klienti pro odlet je polský Krakov, odkud můžete letět s Air France nebo EasyJet.

Jak si koupit nejlevnější letenky do Paříže?

Nejlevnější letenky do Paříže si zakoupíte vždy online. Ceny letenek se pohybují okolo 2 500 – 4 500 korun. Pokud chcete koupit letenku opravdu levně, tak si můžete počkat na akční letenky, které se mohou pohybovat kolem 1 500 korun. Takto levné letenky jsou většinou na lety, které si kupujete s dostatečným předstihem, na mimosezónní lety a lety s nízkonákladovými leteckými společnostmi. Last minute letenky jsou zpravidla dražší. Ceny letenek si můžete kdykoliv ověřit přes formulář na našem webu, který vám během pár vteřin srovná nabídky více než 650 leteckých společností podle zadaných parametrů. Pokud potřebujete s výběrem letenky poradit, můžete se obrátit na naše specialisty nebo nám napsat na e-mail letenky@studentagency.cz. S výběrem vám pomohou také prodejci na našich pobočkách v Praze, Brně a Ostravě nebo v rámci STUDENT AGENCY/RegioJet Pointů na více než 30 pobočkách po celé ČR.

Uleť si s akčními letenkami STUDENT AGENCY do Paříže. Letenky online a na pár kliknutí!

Pozor! Před odletem si nezapomeňte překontrolovat podmínky vstupu do země v souvislosti s COVID-19. Informace najdete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí www.mzv.cz. Abyste nebyli překvapeni také při návratu do ČR, sledujte podmínky pro návrat, které najdete na našem webu zde nebo na stránkách Ministerstva zdravotnictví www.mzcr.cz. Zajistěte si tak bezproblémovou cestu jak do Francie, tak zpět domů.