Dublin, město slavné whisky a piva

Irsko poznáte nejlépe u sklenice tmavého chmelového moku. Sedněte si k lahodnému černému pivu Guiness s místními dobrosrdečnými lidmi a vychutnejte si pravý Dublin. Město plné pubů, lokálů a hospod, které žije hudbou a tancem. Zajděte si třeba do slavné čtvrti Temple Bar a užijte si jedinečnou irskou atmosféru. A co v Dublinu navštívit? Dominantou města je Dublinský hrad. Dalším historickým skvostem je pak Katedrála svatého Patrika, kde údajně žil také autor Gulliverových cest Jonathan Swift. Najdete tady také nespočet parků a zahrad. Navštivte třeba historický park Phoenix s volně pobíhajícími daňky nebo St. Stephen´s Green park, pod kterým se nachází nákupní centrum Green Shopping Centre. Pokud milujete literaturu, přijdete si na své v knihovně Trinity College Library. Pokud se rádi bojíte, pak se vydejte po stopách Drákuly a navštivte expozici Drákulova hradu nebo National Leprechaun Museum.

Náš TIP: Eurovíkend v Dublinu! Užijte si podzimní atmosféru v hlavním městě Irska.

 

Nenašli jste svou vysněnou destinaci? Nezoufejte použijte náš jedinečný vyhledávač letenek na www.studentagency.cz. Stačí pár kliknutí a vyhledáme pro vás nejvhodnější letenku!

 

Akční letenky do Dublinu

Jak si správně vybrat letenku do Dublinu?

Chcete navštívit smaragdový ostrov, který je baštou strašidelných, keltských ale i romantických hradů? Sbalte kufry a leťte s námi do irského hlavního města Dublin. Vybrat si správnou letenku není žádný problém. Let z Prahy do Dublinu vám zabere přibližně dvě a půl hodiny. Pro svůj odlet si ale můžete zvolit i jiná evropská letiště. Než začnete s výběrem nejvhodnější letenky, dobře si rozmyslete, odkud chcete letět a kdy chcete letět. Abyste zvolili správnou letenku, zamyslete se také nad tím, jestli chcete letět jen s baťůžkem nebo budete potřebovat odbavené zavazadlo. Dokupování služeb na palubě může i původně levnou letenku docela prodražit. Někdo dává přednost cestování s nižším komfortem na palubě nízkonákladových leteckých společností, někdo preferuje lety s klasickou leteckou společností, které nabízejí zpravidla lepší servis a komfort na palubě. Vše jste si důkladně rozmysleli? Pak není nic lehčího než vše zadat do unikátního vyhledávače letenek na webu www.studentagency.cz a během pár sekund vám připravíme nabídku akčních letenek na míru. Stačí pár kliknutí a můžete si letenku rezervovat online.

Odkud do Dublinu poletíte?

Naši zákazníci nejčastěji volí pro svou cestu letenky z Prahy do Dublinu. Oblíbené jsou také letenky z Vídně do Dublinu. Klienti z Moravy dávají přednost letenkám z Katovic, Krakova, Bratislavy nebo Budapešti do Dublinu. Cestovatelé z Čech pak často volí letenky z Berlína, Mnichova nebo Frankfurtu do Dublinu. Výběr je opravdu široký a ať už si pro svůj odlet vyberete jakoukoliv destinaci, na našem webu najdete nabídku nejlevnější letenek.

Jak letět do Dublinu nejrychleji?

Dublin je cestovatelským snem všech milovníků přírody, historie a piva. Pokud se chcete do irského Dublinu dostat co nejrychleji, vyberte si nejbližší letiště a přímý let. Let do Dublinu vám zabere přibližně dvě a půl hodiny v závislosti na letišti, odkud odlétáte. Na webu STUDENT AGENCY najedete širokou nabídku letů jak z Prahy, tak z okolních letišť.

Kde v Dublinu přistanete?

V Dublinu najdete pouze jedno mezinárodní letiště. Letiště Dublin leží přibližně 11 kilometrů od centra Dublinu. Na letišti mají základnu irské aerolinie Aer Lingus a největší evropská nízkonákladová letecká společnost Ryanair.
Z letiště se dostanete do centra Dublinu nejlépe autobusem Aircoach nebo Airlink. Cesta vám zabere přibližně 30 minut. Zastávku autobusu najdete přímo před budovou terminálu. Další možností je využít taxi. Pokud chcete prozkoumat Irsko křížem krážem, pak doporučujeme si pronajmout vůz. Nabídku aut k pronájmu najdete zde. Automobil si rezervujte ještě před odletem, budete mít tak jistotu, že bude k dispozici automobil dle vašich představ.

Jakou si vybrat leteckou společnost?

Irsko je z Prahy vzdálené jen přibližně dvě a půl hodiny letu. Celoročně zelený kelstský ostrov je tak téměř na dosah ruky a je ideální volbou jak pro delší dovolenou, tak pro krátký eurovíkend. Nabízí tolik přírodních, ale i architektonických krás, že jej dozajista budete chtít navštívit opakovaně. Cestovatelé volí nejčastěji letenky z Prahy, odkud je možné letět s nízkonákladovou aerolinkou Ryanair. Pokud si vyberete let z Vídně, pak můžete letět s Ryanairem, Aer Lingus nebo Hahn Air. Oblíbené jsou také lety z Bratislavy s Ryanairem. Z Polska můžete letět například z Katovic nebo Krakova s Ryanairem. A pokud si pro svůj odlet vyberete německá letiště, můžete využít například Berlín, Mnichov nebo Frankfurt a letět s Ryanairem, Aer Lingus, Hahn Air nebo Lufthansou.

Jak si koupit nejlevnější letenky do Dublinu?

Nejlevnější letenky do irského Dublinu si zakoupíte vždy online. Ceny letenek se pohybují okolo 2 500 až 3 000 korun. Během Vánoc a dalších svátků ještě o něco dražší. Pokud chcete koupit letenku opravdu levně, tak si můžete počkat na akční letenky, které se mohou pohybovat kolem 1 000 korun. Takto levné letenky jsou většinou na lety, které si kupujete s dostatečným předstihem, na mimosezónní lety a lety s nízkonákladovými leteckými společnostmi. Last minute letenky jsou zpravidla dražší. Ceny letenek si můžete kdykoliv ověřit přes formulář na našem webu, který vám během pár vteřin srovná nabídky více než 650 leteckých společností podle zadaných parametrů. Pokud potřebujete s výběrem letenky poradit, můžete se obrátit na naše specialisty nebo nám napsat na e-mail letenky@studentagency.cz. S výběrem vám pomohou také prodejci na našich pobočkách v Praze, Brně a Ostravě nebo v rámci STUDENT AGENCY/RegioJet Pointů na více než 30 pobočkách po celé ČR.

Kde najdu aktuální vstupní podmínky do Irska?

Na Dublin se vztahují stejné vstupní podmínky, jako na celé Irsko. Před odletem se podívejte na aktuální platené podmínky na našem webu Ministerstva zahraničních věcí www.mzv.cz.  ať nejste po cestě překvapeni a vaše cesta proběhne bez problémů.