AMSTERDAM, město vodních kanálů

Vydejte se s námi do města umění, kanálů, kol a tulipánů. Město s nepřeberným množstvím muzeí, parků a hausbótů. Projděte se kolem řeky Amstel, která je lemovaná malebně pokřivenými domečky a vychutnejte si místní kosmopolitní atmosféru. Vyzkoušejte si bohémský život v místních coffee shopech a u slavného nizozemského piva Heineken. V Amsterdamu je stále co objevovat, nejen vůně typických tulipánů vám zamotá hlavu.

Náš TIP: Chcete vidět Amsterdam bez turistů a ušetřit? Navštivte jej na podzim. Přibalte do kufru teplý svetr a deštník a užijte si nádhernou podzimní atmosféru.

 

Nenašli letenky podle svých představ? Nezoufejte použijte náš jedinečný vyhledávač letenek na www.studentagency.cz. Stačí pár kliknutí a vyhledáme pro vás nejvhodnější letenku!

Jak si správně vybrat letenku do Amsterdamu?

Chystáte se do města tulipánů a čeká vás výběr letenky? Žádný problém! Není to nic složitého. Amsterdam je vzdálený jen hodinu a půl letu. Na cestu do Amsterdamu můžete využít přímé lety z Prahy, Vídně, ale i okolních letišť v Německu, Polsku nebo na Slovensku. Před výběrem vhodné letenky se nejdříve rozhodněte odkud a kdy chcete letět, zda chcete cestovat na lehko jen s baťůžkem nebo budete potřebovat odbavené zavazadlo. Zda vám vyhovuje nižší komfort nízkonákladových společností nebo dáváte přednost službám klasických leteckých společností. No a pak stačí zadat všechny požadavky do našeho unikátního vyhledávače na stránkách STUDENT AGENCY a během pár sekund budete mít nabídku nejvhodnějších letenek do Amsterdamu. Vše můžete rezervovat online a na pár kliknutí.

Odkud do Amsterdamu poletíte?

Nejčastější volbou našich klientů jsou letenky z Prahy do Amsterdamu. Oblíbené jsou také letenky z Vídně do Amsterdamu. Pokud si chcete udělat výlet na letiště některého z okolních států, můžete také využít letenky z Berlína, Varšavy, Mnichova nebo třeba Frankfurtu nad Mohanem. Cestu do Amsterdamu tak můžete spojit s prohlídkou města, odkud budete odlétat.

Jak letět do Amsterdamu nejrychleji?

Pokud chcete být v Amsterdamu opravdu nejrychleji, vyberte si některý z přímých letů, kterých máme v nabídce nespočet. Ať už si vyberete letenku z Prahy nebo z letišť v okolních státech, nabídka letů je opravdu široká. Doba letu z Prahy do Amsterdamu je přibližně hodina a půl, což dělá z Amsterdamu ideální destinaci na prodloužený víkend.

Kde v Amsterdamu přistanete?

V Amsterdamu je pouze jedno mezinárodní letiště Amsterdam Schiphol, které je největší nizozemské letiště a leží přibližně 10 kilometrů od hlavního města Amsterdam. Schiphol je jedním z hlavních leteckých uzlů v Evropě. Míří sem nejen ti, kdo chtějí objevit krásy Amsterdamu, ale i cestovatelé, kteří využívají letiště pro tranzit a pokračují dále například do Ameriky, Asie nebo Afriky. Hlavní základnu na letišti v Amsterdamu má holandská aerolinka KLM Royal Dutch, ale i další dopravci, jako například Delta Air Lines, Transavia nebo Easy Jet.
Z letiště do centra Amsterdamu se nejrychleji dostanete vlakem, který má zastávku hned před terminálem a cesta vám zabere přibližně 10 až 15 minut. Z letiště odjíždí také kyvadlový autobus Amsterdam Airport Express, který je v centru Amsterdamu přibližně za půl hodiny. Další možností je využít taxi nebo si pronajmout automobil. Nabídku vozů k pronájmu najdete zde

Jakou si vybrat leteckou společnost?

Amsterdam leží ve stejném časovém pásmu jako ČR a přímý let vám zabere cca hodinu a půl v závislosti na letišti odkud poletíte. Naši klienti si nejčastěji vybírají pro odlet letenky z letiště Václava Havla v Praze, odkud můžete letět s leteckou společností KLM Royal Dutch Airlines nebo easy Jet. Letět můžete také z Vídně s leteckou společností Austrian Airlines, KLM Royal Dutch Airlines nebo easy Jet. S KLM Royal Dutch můžete letět také z okolních letišť například z Berlína, Varšavy a Mnichova. S leteckou společností Lufthansa je možné letět například z Frankfurtu nad Mohanem.

Jak si koupit nejlevnější letenky do Amsterdamu?

Nejlevnější letenky do Amsterdamu si zakoupíte vždy online. Ceny letenek se pohybují okolo 2 000 – 4 000 korun. Pokud chcete koupit letenku opravdu levně, tak si můžete počkat na akční letenky, které se mohou pohybovat kolem 1 500 korun. Takto levné letenky jsou většinou na lety, které si kupujete s dostatečným předstihem a mimosezónní lety. Last minute letenky jsou zpravidla dražší. Ceny letenek si můžete kdykoliv ověřit přes formulář na našem webu, který vám během pár vteřin srovná nabídky více než 650 leteckých společností podle zadaných parametrů. Pokud potřebujete s výběrem letenky poradit, můžete se obrátit na naše specialisty nebo nám napsat na e-mail letenky@studentagency.cz. S výběrem vám pomohou také prodejci na našich pobočkách v Praze, Brně a Ostravě nebo v rámci STUDENT AGENCY/RegioJet Pointů na více než 30 pobočkách po celé ČR.

Kde najdu aktuální vstupní podmínky do Nizozemska?

Rezervovali jste si letenky do Amsterdamu? Nezapomeňte se seznámit s akuálně platnými podmínkami pro vstup do země. Aktuální informace najdete vždy na stránkách Ministerstva zahraničních věcí www.mzv.cz.

Uleť si s akčními letenkami STUDENT AGENCY do Amsterdamu. Letenky online a na pár kliknutí!