Božské Řecko!

Chcete letenky do ráje? Lehnout si pod slunečník na pláž, zchladit se v azurovém moři a kochat se výhledem na úžasnou přírodu? Leťte s námi do Řecka. Objevte krásy země tisíce ostrovů, která byla kolébkou evropské civilizace. Vydejte se po stopách antických památek do Athén, užijte si překrásné západy slunce nad hladinou na Krétě, zažijte romantiku na Santorini a dlouhé pláže na Rhodosu. Nechte se zlákat smaragdovým ostrovem Korfu nebo nádhernými modrými lagunami na Zakynthosu. Ať už si vyberete kterýkoliv ostrov, super dovolenou máte zaručenu. 

Nenašli jste svou vysněnou destinaci? Nezoufejte použijte náš jedinečný vyhledávač letenek na www.studentagency.cz. Stačí pár kliknutí a vyhledáme pro vás nejvhodnější letenku!

 

Jak si správně vybrat letenku do Řecka?

Díky našemu unikátnímu vyhledávači letenek je to hračka. Srovnáme vám během pár sekund nabídku letenek více než 650 leteckých společností. Než začnete letenku vyhledávat, nejdříve se rozmyslete, která letiště jsou pro vás vhodná pro odlet a na který z ostrovů v Řecku se chcete podívat. Pokud chcete procestovat Řecko křížem krážem, není problém si zakoupit letenky s jiným příletovým a odletovým letištěm. Při rozhodování o letence je důležité se také rozmyslet, jestli budete cestovat na lehko jen s příručním zavazadlem, nebo si nabalíte pořádný kufr (odbavené zavazadlo). Dodatečné dokupování služeb může i původně levnou letenku prodražit.

Odkud do Řecka poletíte?

Češi Řecko milují a aerolinky to ví. V nabídce na letošní léto najdete přímé lety z Brna (letenky na Krétu, Rhodos, Korfu, Zakynthos nebo Kos), z Ostravy (letenky na Korfu, Kos, Krétu, Rhodos, Zakynthos, Lefkadu nebo do Soluně) a z Prahy (letenky do Chanie, na Krétu, Karpathos, do Kavaly, Kefalonie, na Korfu a Kos). Další letecká spojení najdete z blízkých evropských letišť jako je Vídeň nebo třeba Katovice. Během letní sezóny budete mít rozhodně z čeho vybírat.

Jak letět do Řecka nejrychleji?

Řecko je letecky téměř za humny. Let vám zabere přibližně 2 hodiny v závislosti na příletovém a odletovém letišti. Pokud chcete být v Řecku co nejrychleji, vyhýbejte se letům s přestupem. Vyberte si z nabídky levných letenek z Brna, Ostravy, Prahy a Vídně a za pár hodin se můžete válet na pláži.

Kde v Řecku přistanete?

Téměř každý obydlený řecký ostrov má své vlastní letiště, a tak jich tady najdete celkem 39. Nejoblíbenějšími letišti, které využívají naši klienti jsou:

 • Letiště Heraklion na Krétě - let z Prahy a Vídně zabere přibližně 3 hodiny. Z letiště se dostanete autobusem číslo 1, který jezdí poměrně často. Pokud chcete ušetřit, kupte si jízdenku v něktrém z automatů, cena u řidiče je podstatně vyšší. Autobus vás doveze do centra Heraklionu, odkud se můžete dostat z autobusového nádraží do dalších destinací po celé Krétě.

 • Letiště Rhodos-Diagoras - je jedním z nejrušnější letišť v Řecku. Nachází se přibližně 14 kilometrů od města Rhodos. Z letiště se dostanete autobusem společnosti Des Roda. Na letišti si můžete zapůjčit také auto. Doporučujeme si rezervovat automobil dopředu. Vybrat si můžete z nabídky zde. Další variantou je cesta taxi, které má stanoviště přímo na letišti.

 • Letiště Ioannis Kapodistrias na Korfu - je specifické svou dráhou, která je vybudovaná na umělém ostrově. Doba letu z Prahy nebo Vídně je přibližně 2 hodiny. Pokud chcete procestovat ostrov křížem krážem doporučujeme si s předstihem zarezervovat pronájem aut. Širokou nabídku aut k pronájmu najdete zde. Z letiště se můžete svézt do centra Kerkyry také autobusem.

 • Letiště Dionysios Solomos Zakynthos - z Prahy a Vídně je doba letu na Zakynthos přibližně 2,5 hodiny. Letiště je od centra Zakynthosu vzdálené cca 7 kilometrů. Do centra Zakynthosu je možné se dostat autobusovou linku a následně s přestupem pak do letovisek po celém ostrově. Pokud jste ubytovaní mimo Zakynthos a chcete si cestu zkrátit, můžete využít také taxi, které má stanoviště před letištní budovou.

 • Letiště Hippocrates na Kosu - se nachází ve vnitrozemí ostrova asi 23 kilometrů od centra hlavního města Kos. Z letiště je možné využít autobusovou linku KTEL KOS do měst Mastichari, v letní sezóně také do měst Kefalos nebo Kardamena.

 • Letiště Aktion Preveza na Lefkadě - najdete přibližně 4 kilometry od malého města Preveza a asi 21 kilometrů od ostrova Lefkada. Pro cestu z letiště můžete využít místní autobusovou linku, která vás odveze až do Lefkády.

 • Letiště Soluň Makedonia - leží přibližně 20 kilometrů od centra Soluně. V letní sezóně sem míří zejména turisté, kteří chtějí strávit dovolenou v oblasti Chalkidiki. Pro cestu z letiště do centra města můžete využít autobusovou dopravu. Cesta vám zabere cca 45 minut. Další variantou je využít služeb některé ze zdejších taxislužeb. Pokud chcete vyrazit poznávat ostrov na vlastní pěst, pak doporučujeme si dopředu pronajmout automobil, nabídku vozů k pronájmu najdete zde.

 • Letiště Ionnise Daskalogiannisa Chania - leží na ostrově Kréta na poloostrově Akrotiri přibližně 14 kilometrů od města Chania. Doba letu z Prahy zabere cca 3 hodiny. Z letiště se do centra města dostanete autobusem, odkud jedou další autobusové linky do všech nejznámějších letovisek ostrova. Z letiště také několikrát denně jezdí autobusy přímo do měst Souda a Rethimon. Pro cestu z letiště můžete využít také taxi, které je zejména v létě velmi oblíbené.

 • Letiště Karpathos Island - leží na ostrově Karpathos přibližně 15 kilometrů od hlavního města Pigadia. Doba letu z Prahy vám zabere necelé 3 hodiny. Z letiště se můžete do města Pigadia dostat autobusem cca za půl hodiny. Problém je, že autobus jezdí pouze zřídka, a tak je výhodnější použít k přepravě taxi nebo si dopředu zapůjčit automobil. Nabídku vozů k pronájmu najdete zde.

 • Letiště Kavala Alexandra Velikého - leží ve městě Nestos, přibližně 28 kilometrů od města Kavala a 13 kilometrů od města Chrysoupoli. Letiště využívají zejména cestující, kteří míří na ostrov Thassos, který je vzdálený přibližně 35 kilometrů a dostanete se na něj trajektem z Kavaly. Z letiště se můžete dostat městskou hromadnou dopravou, která má zastávku před letištním terminálem nebo využít místní taxislužbu. Pokud chcete objevovat krásy Řecka na vlastní pěst, pak doporučujeme si pronajmou auto. Nabídku vozů k pronájmu najdete zde.

 • Letiště Kefalonia - leží na jihu ostrova Kefalonie, přibližně 10 kilometrů od Argostoli. Pro cestu z letiště můžete využít autobusy dopravní společnosti Kefalonian buses, které vás dopraví do všech známých míst v okolí. Případně můžete využít místní taxi služby nebo si pronajmout auto. Nabídku vozů k pronájmu najdete zde.

Jakou si vybrat leteckou společnost?

Na letní sezónu 2022 oznámily start přímých linek z Prahy aerolinky Smartwings (letenky z Prahy do Chanie, na Krétu (Heraklion), Karpathos, do Kefalonie, Kerkyry, Prevezy, Soluně, na Samos, Rhodos, Zakynthos a Kos), Aegean Airlines (letenky z Prahy do Athén) a Ryanair (letenky z Prahy do Kerkyry a na Rhodos). Z Vídně můžete letět s leteckou společností Ryanair nebo Wizzair.

V případě Ryanairu mají všichni cestující v ceně letenky možnost si vzít s sebou na palubu zavazadlo o velikosti 40x20x25 cm. Další zavazadla je nutné si dokoupit. Většina služeb na palubě letadel Ryanair je zpoplatněna a v případě zájmu je nutné si je připlatit. Sedadla jsou v letadlech RegioJetu velmi blízko sebe a pokud si potrpíte na vyšším komfortu, pak doporučujeme vybrat jinou aerolinku. Pokud je nejdůležitějším kritériem pro výběr cena, pak nízkonákladová letecká společnost Ryanair je to pravé ořechové právě pro vás.

U Smartwings záleží na balíčku/letence, kterou si zakoupíte. V ceně všech letenek je minimálně jedno kabinové zavazadlo ve váhovém limitu do 8 kg. Informaci o zavazadlech najdete v průběhu rezervace vaší letenky, kde si můžete vybrat pro vás ideální balíček.

Řecká letecká společnost Aegean Airlines nabízí letecká spojení do celkem 33 destinací v rámci Řecka, byla označena SKYTRAX v roce 2019 už po desáté jako Nejlepší regionální letecká společnost v Evropě. V ceně letenky máte kabinové zavazadlo o velikosti 56x45x25 s váhovým limitem do 8 kilo. Zdarma je také menší zavazadlo jako kabelka, notebook apod. Odbavené zavazadlo s váhovým limitem do 23 kilo je v ceně vyšších tarifů. Nejnižší tarif Go Light jej nezahrnuje, ale je možné si dodatečně odbavené zavazadlo dokoupit. V průběhu rezervace vaší letenky si můžete vybrat tarif, který vám vyhovuje.

Jak si koupit nejlevnější letenky do Řecka?

Nejlevnější letenku do Řecka si zakoupíte vždy online. Pokud chcete koupit letenku opravdu levně, tak si můžete počkat na akční letenky, které bývají zpravidla na terímny mimo hlavní sezónu. Takto levné letenky jsou většinou na lety, které si kupujete s dostatečným časovým předstihem. Last minute letenky jsou zpravidla dražší. Ceny letenek si můžete kdykoliv ověřit přes formulář na našem webu, který vám během pár vteřin srovná nabídky více než 650 leteckých společností podle zadaných parametrů. Pokud potřebujete s výběrem letenky poradit, můžete se obrátit na naše specialisty nebo nám napsat na e-mail letenky@studentagency.cz. S výběrem vám pomohou také prodejci na našich pobočkách v Praze, Brně a Ostravě nebo v rámci STUDENT AGENCY/RegioJet Pointů na více než 30 pobočkách po celé ČR.

Kde najdu aktuální vstupní podmínky do Řecka?

Už máte vybrané letenky do Řecka? Vybrali jste si pro svou dovolenou jeden z božských ostrovů nebo jste dali přednost pevnině? Ať tak nebo tak, vstupní podmínky do Řecka jsou pro všechny části oblíbené přímořské země stejné. Než si letenku rezervujete, ověřte si platné podmínky na webu Ministerstva zahraničních věcí www.mzv.cz, stručné informace najdete také na našem webu www.kammuzu.cz.

 

Uleť si s akčními letenkami STUDENT AGENCY do Řecka. Letenky online a na pár kliknutí!