Edinburgh, romantické středověké město

Navštivte jedno z nejkrásnějších měst v Evropě, které leží v kráteru vyhaslého vulkánu a bylo zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Město nádherných festivalů. Každoročně se tady pořádá vojenská přehlídka bubeníků a armádních kapel nebo festival Fringe. Vydejte se po stopách vynálezce telefonu A. G. Bella nebo se usaďte v kavárně Elephant House, kde J. K. Rowlingová psala svou první knihu ze série Harry Potter. Největší dominantou celého města je Edinburghský hrad na skále uprostřed města. Vyjděte na něj po známé ulici Royale Mile. Navštivte královskou čtvrť Holyrood s Palace of Holyroodhous, budovou Skotského parlamentu a Holyrood Park. Pokud chcete mít město jako na dlani, vyjděte si na Calton Hill a udělejte si fotku u altánku Dugald Steward Monument. A co by to bylo za návštěvu Skotska bez návštěvy destilárny a degustace whisky?

Náš TIP: Edinburgh se zahalí na podzim do nádherých teplých barev. Počasí je chladnější, o to příjemnější bude zahřátí v tradičním místním pubu s tradičním pokrmem haggis a skleničkou skotské whisky.

 

Nenašli jste svou vysněnou destinaci? Nezoufejte použijte náš jedinečný vyhledávač letenek na www.studentagency.cz. Stačí pár kliknutí a vyhledáme pro vás nejvhodnější letenku!

 

Nejlevnější letenky do Edinburghu

Jak si správně vybrat letenku do Edinburghu?

Láká vás návštěva středověkého skotského hlavního města? Města, které je zahaleno nespočtem příběhů a tajemnou historií? Rezervujte si ty nejvhodnější letenky! Výběr letenky není nic složitého. Pro svou cestu do Edinburghu můžete využít přímé lety z Prahy, ale i z dalších evropských letišť. Než začnete s výběrem nejvhodnější letenky, rozmyslete se odkud, kam a kdy chcete letět. Zda chcete cestovat jen na lehko s příručním zavazadlem, nebo budete potřebovat odbavené zavazadlo. Důležitý je také výběr aerolinky. Pokud hledáte nejlevnější letenku, vyberte si z nabídky letenek nízkonákladových leteckých společností. Pokud chcete mít jistotu, že v letadle budete mít pohodlí a dostatek prostoru, zvolte radši klasickou leteckou společnost. Už máte vše rozmyšleno? Pak zadejte všechny parametry vašeho letu do našeho unikátního vyhledávače letenek. Během pár sekund budete mít nabídku nejlevnějších letenek do Edinburghu před sebou. A už jen stačí letenku rezervovat online a na pár kliknutí.

Odkud do Edinburghu poletíte?

Volbou číslo jedna mezi našimi klienty jsou letenky z Prahy do Edinburghu. Letenky z Brna do Edinburghu, letenky z Ostravy do Edinburghu a letenky z Vídně do Edinburghu bohužel zatím nejsou v nabídce. Po pandemii zatím aerolinky tyto lety neobnovily. Letět můžete ale i z dalších letišť. Oblíbené jsou lety z Německa. V naší nabídce najdete například letenky z Frankfurtu a Berlína. Pokud dáváte přednost odletu z Polska, pak si vyberte letenky z Katovic nebo z Krakova. Letět můžete také ze Slovenska s letenkami z Bratislavy do Edinburghu.

Jak letět do Edinburghu nejrychleji?

Edinburgh je město, které si zamilujete! Je ideálním místem, kam si zaletět na krátký eurovíkend. Pokud chcete být v Edinburghu opravdu co nejrychleji, rezervujte si přímý let z nejbližšího letiště. Přímý let z Prahy do Edinburghu vám zabere necelé dvě a půl hodiny. V naší nabídce najdete nespočet přímých letů nejen z Prahy, ale i z dalších evropských letiště. Oblíbené jsou odlety například ze Slovenska, Německa nebo Polska. Stačí si jen vybrat a letět za zážitky

Kde v Edinburghu přistanete?

Mezinárodní letiště Edinburgh je jediným letištěm ve městě. Je také největším letištěm ve Skotsku a osmým největším letištěm ve Spojeném království. Leží přibližně 11 kilometrů západně od centra Edinburghu.
Z letiště se do centra města dostanete tramvají, která má zastávku přímo před terminálem. Cesta vám zabere přibližně 35 minut. Další možností je využít autobusy Airlink nebo Skylink, které zastavují před letištěm. Cesta do centra Edinburghu vám zabere přibližně 30 minut.

Jakou si vybrat leteckou společnost?

Při cestě do Edinburghu si nezapomeňte přeřídit čas o hodinu dříve. Edinburgh se nachází v jiném časovém pásmu než Česká republika. Pokud poletíte přímým letem, zabere vám to přibližně dvě a půl hodiny. Naši klienti nejčastěji vybírají pro odlet do skotského Edinburghu letenky z letiště Václava Havla v Praze, odkud můžete letět s nízkonákladovou leteckou společností Ryanair. Oblíbené jsou také letenky z Bratislavy s Ryanairem. Pokud poletíte z Německa, můžete využít letenky z Frankfurtu s leteckou společností Lufthansa nebo z Berlína s Ryanairem. Pokud zvolíte odlet z Polska, pak můžete letět například z Katovic a Krakova s Ryanairem.

Jak si koupit nejlevnější letenky do Edinburghu?

Nejlevnější letenky do Edinburghu si zakoupíte vždy online. Ceny letenek se pohybují okolo 2 000 – 3 500 korun. Pokud chcete koupit letenku opravdu levně, tak si můžete počkat na akční letenky, které se mohou pohybovat až kolem 1 000 korun za zpáteční letenku. Takto levné letenky jsou většinou na lety, které si kupujete s dostatečným předstihem, na mimosezónní lety a lety s nízkonákladovými leteckými společnostmi. Last minute letenky jsou zpravidla dražší. Ceny letenek si můžete kdykoliv ověřit přes formulář na našem webu, který vám během pár vteřin srovná nabídky více než 650 leteckých společností podle zadaných parametrů. Pokud potřebujete s výběrem letenky poradit, můžete se obrátit na naše specialisty nebo nám napsat na e-mail letenky@studentagency.cz. S výběrem vám pomohou také prodejci na našich pobočkách v Praze, Brně a Ostravě nebo v rámci STUDENT AGENCY/RegioJet Pointů na více než 30 pobočkách po celé ČR.

Kde najdu aktuální vstupní podmínky do Skostska?

Skotsko je součástí Velké Británie, a tak se vstupní podmínky řídí těmi, které platí pro vstup do Anglie. Aby byla vaše cesta bez komplikací, sledujte platná nařízení. Veškeré důležité informace pro vstup do Anglie najdete na našem webu www.kammuzu.cz, detailní informace pak najdete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí www.mzv.cz.

Uleť si s akčními letenkami STUDENT AGENCY do Edinburghu. Letenky online a na pár kliknutí!