Kuba, ostrov v rytmu salsy

Karibská pohoda, nádherné pláže, lahodné koktejly, vůně doutníků a objevování podmořského světa. To je Kuba! Objevte krásy pulsujících ulic Havany s živou hudbou a všudypřítomnými americkými bouráky. Milovníci pláží si zamilují Varadero s jeho téměř 20 kilometrů dlouhou písečnou pláží. Kuba se může pyšnit také nádhernou přírodou. Nezapomeňte navštívit údolí Viňales. Nádherný je také národní park Cienaga de Zapata, který je oblíbený zejména milovníky potápění a šnorchlování. Kdo by neznal slavnou Bahía de Cochinos neboli Zátoku sviní s průzračně čistou vodou a obklopenou korálovými útesy. Kuba je země, kterou si prostě zamilujete.

Náš TIP: Říjen na Kubě je často doprovázen proměnlivějším počasím a někdy i hurikány. To už ale k cestování patří. Počasí vám tak může zkazit vaše plány na lenošení na pláži. Pokud chcete ale poznat krásy Kuby a procestovat ji křížem, krážem, tak je pro vás toto období ideální. Menší počet turistů, příjemné teploty a ten deštík sem tam přece nikoho nerozhází. Co myslíte?

 

Jak si správně vybrat letenku na Kubu?

Než začnete s výběrem letenky, vyberte si letiště, které je pro vaše plány optimální. Na cenu letenky má vliv i to, odkud odlétáte a kde na Kubě přistanete. Na Kubě najdete několik mezinárodních letišť, které můžete využít. Pokud chcete z letiště rovnou na pláž, pak si vyberte letiště Varadero. Pokud chcete poznat krásy kubánské metropole, pak si vyberte letiště v Havaně. Milovníci karibských ostrovů pak budou nadšeni z přistání na ostrově Cayo Coco. Aktuálně není možné zakoupit letenky na přímé lety z Prahy na Kubu, z Brna na Kubu ani letenky z Prahy na Kubu. Při výběru letenky si také rozmyslete, zda chcete nejlevnější letenku, nebo je pro vás výhodnější mít akční letenku za slušnou cenu, díky které ušetříte čas strávený na cestách.

Odkud na Kubu poletíte?

Nabídka letenek při cestě na Kubu je mnohem širší, pokud si jako odletové letiště nezvolíte pouze Prahu, ale také další evropská letiště jako například Vídeň, Budapešť, Mnichov, Madrid, Paříž nebo třeba Amsterdam.

Kde na Kubě přistanete?

Na Kubě je více než 30 letišť. Pokud se vydáte na Kubu z Evropy, s největší pravděpodobností zamíříte na letiště v Havaně nebo Varaderu. Po příletu na kterékoliv z letišť je nutné počítat s tím, že se zdržíte u imigrační přepážky. Nemusíte se ale obávat, celé imigrační řízení je zpravidla naprosto bez problémů.

  • Letiště Havana (Jose Marti International Airport, HAV) - největší letiště na Kubě je Jose Marti International Airport, které leží cca 20 km jihozápadně od centra Havany. Přímo na letiště není možné se dostat veřejnou hromadnou dopravou. Na zastávku MHD se můžete dostat pěšky nebo díky taxi. Letiště Havana má 3 terminály. Při cestě z Evropy s největší pravděpodobností přistanete na Terminálu 3. Cesta taxíkem do centra Havany zabere cca 30 minut a bude vás stát přibližně 25 dolarů.
  • Letiště Varadero (Juan Gualberto Gomez Airport, VRA) - letiště se nachází přibližně 10 kilometrů od oblíbeného přímořského letoviska Varadero. Druhé největší letiště na Kubě má pouze 1 terminál a přijímá jak vnitrostátní, tak mezinárodní lety. Nejlevnějíší variantou jak se dostat z letiště do centra Varadera, je využít autobus. Denní jízdenka na autobus stojí 5 CUC. nejpohodlnější variantou cesty je využití taxi. Cena taxi z letiště do centra Varadera se pohybuje kolem 25 - 30 CUC.

Jak si vybrat leteckou společnost?

Každá letecká společnost má svá specifika a je jen na vašich preferencích, která je ta pravá pro vás. Naši klienti aktuálně nejčastěji pro cestu na Kubu preferují letenky společností Turkish Airlines, Air Canada, Air France nebo KLM. Letět můžete také například s Aeroflotem, Air Transat, Alitalia, American Airlines, Eurowings, Finnair, Iberia nebo třeba Virgin Atlantic.

Jak si koupit nejlevnější letenky na Kubu?

Nejlevnější letenky si zakoupíte online. Využijte pro vyhledání vaší letenky náš unikátní vyhledávač letenek, který srovná ceny více než 650 aerolinek na jednom místě. Při výběru zadejte požadované parametry a srovnávač letenek vám připraví nabídku letů na míru. Pokud preferujete osobní kontakt, pak nám napište na e-mail letenky@studentagency.cz, zavolejte na linku 542 42 42 42 nebo přijďte na některou z našich poboček.

Nenašli jste svou vysněnou destinaci? Nezoufejte použijte náš jedinečný vyhledávač letenek na www.studentagency.cz. Stačí pár kliknutí a vyhledáme pro vás nejvhodnější letenku!

Kde najdu aktuální vstupní podmínky na Kubu?

Lákají vás Kubánské pláže? Letenku už máte vybranou a hledáte informace, jaké vstupní požadavky má vlivem pandemie covid-19 Kuba? Pak se podívejte na stránky Ministerstva zahraničních věcí www.mzv.cz, kde najdete aktuální informace.

Uleť si s akčními letenkami STUDENT AGENCY na Kubu. Letenky online a na pár kliknutí!