Lisabon, město s vůní Atlantiku

Nechte se okouzlit městem dávných mořeplavců, které je doslova nabité kulturou. Projděte se křivolakými uličkami a navštivte hrad svatého Jiří, katedrálu Sé, Belémskou věž, Jeronýmský klášter, Památník zámořských objevů nebo Belémský palác. Objevte krásy Lisabonu z okýnka slavné tramvaje č. 28, která vás během 40 minut sveze nejkrásnějšími uličkami ve městě. Těšte se, bude to jízda jako na horské dráze. Blahem se v Lisabonu budou tetelit i milovníci graffiti a pouličního umění. A když vám z toho všeho vyhládne, zastavte se na proslulém trhu Time Out Market, kde na vás čeká doslova gurmánský zážitek.

Náš TIP: Navštivte Lisabon během října a listopadu. Parné horké teploty jsou už pryč a sychravé deštné období ještě v nedohlednu. A tak nebrání nic tomu, projít křivolaké uličky Lisabonu a objevit všechna jeho zákoutí.

 

Nenašli jste letenky podle svých představ? Nezoufejte použijte náš jedinečný vyhledávač letenek na www.studentagency.cz. Stačí pár kliknutí a vyhledáme pro vás nejvhodnější letenku!

 

lisabon_735x200

Jak si správně vybrat letenku do Lisabonu?

Chystáte se letět do portugalského hlavního města? Vyberte si s námi tu nejvhodnější letenku! Lisabon je cílem cestovatelů nejen z Čech, ale z celé Evropy. Aerolinky to dobře vědí, a tak se můžete těšit na pestrou nabídku letenek. Než s výběrem začnete, položte si otázku, odkud chcete do Lisabonu letět a kde chcete v Portugalsku přistát. Přímo v Lisabonu, nebo procestujete Portugalsko křížem krážem a Lisabon bude jen zastávkou na cestě? Jaké služby chcete, aby nabízela aerolinka, se kterou poletíte? Pokud hledáte nejlevnější letenku, pak zvolte některou z nízkonákladových společností. Pokud dáváte přednost pohodlí a kvalitním službám na palubě, pak si zvolte některou z klasických leteckých společností. Dopředu si také rozmyslete, zda budete cestovat na lehko jen s malým baťůžkem, nebo budete potřebovat velký kufr (odbavené zavazadlo). Případné dokupování dalších služeb může i původně levnou letenku prodražit. Už máte jasno? Tak se vrhněte na výběr letenky, není nic snadnějšího než vše zadat do formuláře na webu STUDENT AGENCY, který následně během pár vteřin srovná ceny letenek více než 650 leteckých společností a připraví vám nabídku akčních letenek na míru.

Odkud do Lisabonu poletíte?

Chcete letět z nejbližšího letiště? Nebo se rádi podíváte i na letiště v okolních státech? V naší nabídce najdete letenky z Prahy do Lisabonu. Letenky z Ostravy do Lisabonu a letenky z Brna do Lisabonu bohužel aktuálně v nabídce nejsou. Do portugalské metropole se ale můžete vydat z dalších evropských měst v okolí. Spojit tak můžete dvě mouchy jednou ranou a objevit krásy nejen Lisabonu, ale i města, odkud do Portugalska poletíte. U našich klientů jsou oblíbené letenky z Vídně do Lisabonu, ale také letenky z Krakova, Varšavy, Berlína, Mnichova nebo z Frankfurtu nad Mohanem.

Jak letět do Lisabonu nejrychleji?

Nechcete ztrácet čas na cestách? Chcete být v Lisabonu co nejrychleji? Pak si rozhodně rezervujte přímý let do Lisabonu z nejbližšího letiště. Lisabon je oblíbeným evropským městem, a tak jich v naší nabídce najdete nespočet. Doba letu z Prahy do Lisabonu je přibližně tři a půl hodiny. Portugalská metropole je ideálním místem, kam si zaletět na dovolenou, ale i jen tak na eurovíkend. Před letem do portugalského hlavního města si nezapomeňte přeřídit hodinky o hodinu zpět.

Kde v Lisabonu přistanete?

Letiště Lisabon Portela je jediným mezinárodním letištěm v Lisabonu. Najdete jej přibližně 7 kilometrů od centra Lisabonu v městské části Portela. Letiště je základnou portugalské letecké společnosti TAP Air Portugal. Letiště je také jedním z hlavních leteckých uzlů nejen v jižní Evropě. Cestovatelé využívají letiště často jako přestupní místo pro lety z Evropy do Ameriky, ale i dalších zaoceánských destinací.
Z letiště jste v centru na to tata. Vždyť je vzdálené od centra jen pouhých 7 kilometrů. Na letiště přímo z centra jezdí metro, kterým vám cesta zabere necelých 20 minut. Další možností je využít aerobusy, které z letiště odjíždějí ve dne i v noci. Na letiště také zajíždí některé linky MHD. A pokud cestování hromadnou dopravou není váš šálek čaje, pak můžete využít taxi nebo si pronajmout automobil. Nabídku vozů k pronájmu najdete zde.

Jakou si vybrat leteckou společnost?

Naši klienti nejraději vybírají pro svoji cestu do Lisabonu letenky z Prahy, odkud můžete letět s leteckou společností TAP Air Portugal, kterou můžete využít také pro lety z Berlína, Mnichova, Hamburku, Vídně nebo Varšavy. Pokud chcete ušetřit, pak si vyberte letenky s některou z nízkonákladových leteckých společností. Letět můžete například s Wizz Airem z Vídně nebo Ryanairem z Krakova, Berlína nebo Vídně. Z německého Frankfurtu nad Mohanem můžete letět do Lisabonu na křídlech letecké společnosti Lufthansa, z Dusseldorfu pak s Eurowings. Každá aerolinka nabízí různé benefity, přečtěte si více po prokliku a vyberte si leteckou společnost dle svých preferencí.

Jak si koupit nejlevnější letenky do Lisabonu?

Nejlevnější letenky do Lisabonu si zakoupíte vždy online. Ceny letenek se pohybují okolo 4 500 Kč až 5 000 Kč. Pokud chcete koupit letenku opravdu levně, tak si můžete počkat na akční letenky, které se mohou pohybovat kolem 1 000 korun. Takto levné letenky jsou většinou na lety, které si kupujete s dostatečným předstihem a mimosezónní lety. Z Prahy bohužel do Lisabonu nelétá žádná nízkonákladová aerolinka, nižší ceny letenek tak najdete spíše z letiště ve Vídni. Pokud budete mít štěstí, narazíte na letenky kolem 600 Kč. Last minute letenky jsou zpravidla dražší. Ceny letenek si můžete kdykoliv ověřit přes formulář na našem webu, který vám během pár vteřin srovná nabídky více než 650 leteckých společností podle zadaných parametrů. Pokud potřebujete s výběrem letenky poradit, můžete se obrátit na naše specialisty nebo nám napsat na e-mail letenky@studentagency.cz. S výběrem vám pomohou také prodejci na našich pobočkách v Praze, Brně a Ostravě nebo v rámci STUDENT AGENCY/RegioJet Pointů na více než 30 pobočkách po celé ČR.

Kde najdu aktuální vstupní podmínky do Portugalska?

Rezervovali jste si letenky do Lisabonu a obáváte se vstupních podmínek, které aktuálně platí vlivem pandemie Covid-19? Všechny potřebné informace o vstupu do země najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí www.mzv.cz.

Uleť si s akčními letenkami STUDENT AGENCY do Lisabonu. Letenky online a na pár kliknutí!