Los Angeles, symbol amerického snu

Kdo by neznal mekku amerického filmového průmyslu, město andělů, luxusu a celebrit. Milovníci filmu jako první rozhodně zamíří na prohlídku filmového studia Studios Hollywood nebo Walt Disney Contert Hall. Po stopách Pretty Woman se můžete vydat například do Beverly Hills na slavnou ulici Rodeo Drive. Ve šlépějích Pamely Anderson a kultovního seriálu Pobřežní hlídka zamiřte na pláž Santa Monica Beach s nádherným molem Santa Monica Pier a zábavním parkem Pacific Park. Svou oblíbenou celebritu dozajista najdete na Chodníku slávy. Pokud si chcete odpočinou na pláži, zamiřte na Venice Beach, Malibu Beach, Cabrillo Beach nebo Manhattan Beach. Načerpat energii můžete také v největším městském parku v USA Griffith Park. Ubytovat se můžete třeba na zaoceánském parníku Queen Mary, který kdysi zajišťoval dopravu mezi Evropou a Amerikou a je nyní zakotven na Long Beach.

Náš TIP při návštěvě Los Angeles na podzim: Říjen je ideální měsíc, kdy navštívit Los Angeles. Teploty se pohybují kolem 26 °C a šance, že vás zastihne déšť jsou minimální.

Letenky do Los Angeles

 

Jak si správně vybrat letenku do Los Angeles?

Hola, hola, Amerika volá! Chcete si vybrat nejvhodnější letenku za velkou louži? Pak jste na správném místě. Výběr vhodné letenky není nic složitého. Na našem webu vám srovnáme nabídku letenek více než 650 leteckých společností. Vybranou letenku si následně můžete koupit online a na pár kliknutí. Co vás před výběrem letenky čeká? Je důležité se rozmyslet, odkud a kam chcete letět. Na výběr letenky bude mít vliv i to, jaké služby očekáváte na palubě. Zda chcete cestovat pouze s baťůžkem, nebo budete potřebovat odbavené zavazadlo či dvě. V případě, že si budete chtít dokoupit zavazadlo a služby k již zakoupené letence, počítejte s vyšší cenou. Původně levná letenka se může po dokoupení dalších služeb docela prodražit, proto vše důkladně promyslete dopředu. Někdo chce letět do Ameriky přímým letem a někdo dá přednost přestupu v některé z evropských nebo amerických metropolí. Před odletem zvažte, zda nechcete využít například stop over a prohlédnout si přestupní destinaci. Může to být zajímavým kořením celé vaší cesty.

Odkud do Los Angeles poletíte?

Než si letenku rezervujete, rozmyslete se, která letiště jsou pro vás pro odlet vhodná. Do Los Angeles není možné aktuálně letět z České republiky ani z Vídně přímou linkou. Můžete si ale vybrat letenku z Prahy do Los Angeles s přestupem. Oblíbené jsou také letenky z Vídně do Los Angeles. Letět můžete, ale také z Budapešti, Berlína, Frankfurtu a dalších letišť v Německu, Polsku a po celé Evropě.

Jak se dostat do Los Angeles nejrychleji?

Než se pustíte do samotného vyhledávání letenky, zamyslete se, zda se chcete dostat do Ľos Angeles co nejrychleji, nebo si chcete cestu zpříjemnit například stop overem třeba v Amsterdamu, Paříži nebo Londýně a poznat kulturu a památky přestupní destinace. Pokud vám jde ale o rychlost, pak si vyberte letenky s minimem přestupů a před finální rezervací letenky si překontrolujte také čas, který máte na přestup. V našem vyhledávači si můžete také nastavit, jako jeden z parametrů pro vyhledávání, pouze přímé lety. Počítejte ale s tím, že přímé lety z Prahy a Vídně aktuálně nejsou k dispozici a budete muset letět z jiných evropských letišť. Všechny potřebné informace k vámi vybranému letu vám zobrazíme v průběhu rezervace. Nemusíte se tak obávat žádného překvapení.

Kde v Los Angeles letadlo přistane?

Mezinárodní letiště Los Angeles (Los Angeles International Airport) – je letiště, na kterém přistanete při své cestě do Los Angeles a Kalifornie. Jedná se o jedno z největších a nejrušnějších letišť v Americe. Najdete jej přibližně 30 kilometrů od centra Los Angeles. Přímým letem se dostanete do destinací po Americe, do Evropy, Asie, Oceánie, ale i na Blízký východ. Základnu na letišti mají letecké společnosti American Airlines, United Airlines, Southewest Airlines a Delta Air Lines.
Z letiště se dostanete nejlépe autobusy LAX FlyAway, které vás dovezou do všech významných částí Los Angeles. Nejlevnějším způsobem, jak se dostat do centra Los Angeles, je metro zelené linky. Na zastávku metra se dostanete shuttle busem, který sveze cestující s platnou letenkou zcela zdarma. Rychlejší, ale podstatně dražší variantou pak je cesta taxi nebo Uberem.

Jakou si vybrat leteckou společnost?

Každá letecká společnost má svá specifika a je jen na vašich preferencích, která je ta pravá pro vás. Naši klienti si nejčastěji vybírají letenky z Prahy do Los Angeles, kde můžete využít nabídky letenek leteckých společností Emirates, Air Canada, Delta Air Lines nebo KLM. Oblíbené jsou také letenky z Vídně do Los Angeles, odkud si můžete vybrat z nabídky letenek od Air Canada, Lufthansy nebo British Airways. Pokud chcete zvolit jinou leteckou společnost, můžete si pro odlet vybrat některé z letišť po celé Evropě.

 

Jak si koupit nejlevnější letenky do Los Angeles?

Letenky je nejvhodnější si zakoupit online. Vyhledávač letenek STUDENT AGENCY pro vás prohledá nabídky více než 650 leteckých společností a vybere nejvhodnější letenku podle zadaných parametrů. Pokud dáváte přednost osobnímu kontaktu, můžete využít asistence našich prodejců. Je nutné ale počítat s vyšším transakčním poplatkem. Prodej letenek je zajištěn také přes naše pobočky v Praze, Brně a Ostravě. Nově pro vás připravujeme spuštění prodeje v takzvaných STUDENT AGENCY Pointech ve více než 30 pobočkách po celé ČR.

Uleť si s akčními letenkami STUDENT AGENCY do Los Angeles. Letenky online a na pár kliknutí!

Spojené státy Americké vydaly v důsledku COVID-19 přísné restrikce pro cestování. Před zakoupením letenky si ověřte, že můžete na území USA vstoupit. Aktuální informace najdete vždy na stránkách Ministerstva zahraničních věcí www.mzv.cz. Aktálně platí, že obyvatelé shengenského prostoru a vybraných zemí nesmí přímo letět do Ameriky, ale musí 14 dní strávit v zemi, pro kterou restrikce neplatí. Sousední Kanada již hranice otevřela pro očkované a může se tak stát ideálním místem, kde si pauzu před vstupem do Ameriky udělat. Amerika také stanovila výjimky například pro studenty nebo rodinné příslušníky amerických občanů. Více informací najdete na www.mzv.cz.

Americký prezident Joe Biden oznámil, že od listopadu otevře hranice pro očkované cestující z Evropy a Velké Británie. Nově tak budete moci cestovat do Ameriky pouze s negativním PCR testem na COVID-19, který není starší než 72 hodin před odletem.