Jak to s námi bylo

Historie skupiny STUDENT AGENCY – připomeňte si spolu s námi nejdůležitější milníky v podnikání Radima Jančury.

Mladé Češky, které chtějí vycestovat jako au pair, nemají zatím moc možností ani jistot a Radim Jančura, jejich spolužák, který se právě vrátil z pobytu ve Velké Británii, se to rozhodne změnit. Podnikavý mladík od té doby vyrostl a proměnil český pohled nejen na pracovní a jazykové pobyty, ale také na cestovní ruch a dopravní služby.

Začátek roku 2016 je spojený s rozvojem taxislužby v Praze. Po výrazné proměně se vrací TICK TACK s luxusními bílými vozy Audi a novinkou je GREEN PRAGUE – taxislužba s ekologickými vozy Škoda Octavia na CNG. Obě taxislužby disponují moderními vozy s férovými cenami, jejichž poctivost si klient může sám okamžitě zkontrolovat na dotykové obrazovce v každém voze.

2016

Připravujeme také rebranding autobusů STUDENT AGENCY, které přejdou v České Slovenské republice pod jednotnou značku RegioJet. Skupina tak sjednotí svoje dopravní aktivity – autobusové a vlakové – pod jedním názvem. Jméno STUDENT AGENCY ale rozhodně nezaniká, nadále se bude zabývat zajišťováním letenek, zájezdů a eurovíkendů, jazykových a pracovních pobytů a souvisejících doplňkových služeb (např. víza, pojištění).

2016

Skupina STUDENT AGENCY jako celek rostla a velmi rychle se rozvíjela. Nejvýraznější rozvoj nastal v autobusové dopravě, kde došlo k otevření řady nových linek. Na Slovensku byly pod hlavičkou RegioJet spuštěny dvě nové autobusové linky: Banská Bystrica – Nitra – Bratislava a Bratislava Vídeň.

2015

RegioJet rostl také jako vlakový dopravce v Česku i na Slovensku. V červnu jsme rozšířili provoz na lince Praha-Košice o noční vlaky se speciálním režimem a službami, v prosinci pak následovaly dvě nové trasy: Praha-Hulín-Přerov-Otrokovice-Staré Město a Praha-Martin-Banská Bystrica-Zvolen.

2015

Výraznou proměnou prošla také společnost TICK TACK, která v Praze provozuje unikátní taxislužbu s garancemi nejvyšší kvality a poctivých cen.

2015

Na Slovensku vznikla sesterská společnost RegioJet se sídlem v Bratislavě. V tomto roce zahájila ve veřejném zájmu linku Bratislava – Dunajská Streda – Komárno.

2012

Pravidelnou vlakovou dopravu začala dceřinná společnost RegioJet provozovat od roku 2011 na trase Praha – Ostrava (– Žilina). Ve žlutých vlacích se cestující mohou těšit na stejné služby a komfort jako ve žlutých autobusech – o jejich pohodlí se stará palubní personál, zdarma dostanou vybrané nápoje a denní tisk.

2011

Ve flotile STUDENT AGENCY se poprvé objevily autobusy ve stylu FUN & RELAX – moderní autobusy s dotykovými obrazovkami zabudovanými v sedadly. Tyto vozy nabídly cestujícím výjimečnou možnost palubní zábavy – mohou sledovat filmy, poslouchat hudbu nebo hrát hry.

2011

V roce 2010 STUDENT AGENCY vstoupila také na trh se zájezdy a eurovíkendy. Na webu dovolena.cz se skrývá nabídka zájezdů od více než 300 cestovních kanceláří a agentur. Zákazníci si mohou svoji dovolenou vybrat online na webu nebo se s námi poradit na kterékoliv z našich poboček.

2010

Po autobusové dopravě se firma začala angažovat také ve vlakové dopravě. V roce 2009 STUDENT AGENCY získala licenci na provozování železniční dopravy v České republice.

2009

Zlomový rok pro českou autobusovou dopravu. Tuzemské silnice začaly brázdit moderní autobusy STUDENT AGENCY. Cestujícím firma nabídla výhodné ceny jízdenek a výjimečný cestovní komfort – během jízdy se o ně stará palubní personál, který jim zdarma podává teplé nápoje, denní tisk a časopisy. Autobusová doprava tak obsáhla tuzemské i mezinárodní linky, od tohoto roku dochází k neustálému rozšiřování linek do dalších míst v Česku, na Slovensku a také po Evropě.

2004

V roce 2002 byla založena sesterská společnost ORBIX, která se zabývá cestovním managementem pro korporátní klienty.

2002

Vstup STUDENT AGENCY do letecké asociace IATA. Nabídka služeb se rozšiřuje o prodej letenek za výhodné ceny do celého světa. Společnost zahajuje svoji největší expanzi – počet zaměstnanců i obraty v novém miléniu každým rokem výrazně narůstají.

2000

STUDENT AGENCY se stala největší au pair agenturou na světě a získala ocenění mezinárodní organizace IAPA. Radim Jančura rozšířil svoje podnikatelské aktivity na Slovensko, v tomto roce byla otevřena první pobočka STUDENT AGENCY v Bratislavě.

1998

Rok založení společnosti STUDENT AGENCY. Radim Jančura rozšiřuje svoje podnikatelské pobyty o zprostředkování jazykových pobytů, pracovních programů a také o autobusovou dopravu. Žluté autobusy se okamžitě výrazně odlišily – na palubě se o pohodlí cestujících začala starat stevardka, v českých poměrech neobvyklá věc. Zpočátku autobusy využívali především klienti, kteří třeba do Velké Británie mířili na pracovní nebo jazykový pobyt.

1996

Radim Jančura se ještě jako student brněnského Vysokého učení technického pustil do podnikání a začal zajišťovat mladým Češkám a Čechům au pair pobyty v Evropě a USA.

1993