Nejlevnější letenky San Francisco

Už jste šli po jedné z nejstrmějších ulic světa? Leťte s námi do San Franciska a zkuste si vyšlápnout Bradford Street se stoupáním 39 – 40 %. Viktoriánské stavby, malebná přístaviště, nejznámější visutý most USA, legendární Cable Car, unikátní strmé ulice … to je San Francisko.

     
     

 

Na svůj seznam si určitě připište tato místa:

GOLDEN GATE

Jeden z nejslavnějších mostů USA byl otevřen v roce 1937, kdy byl nejdelším mostem světa (svůj rekord držel do roku 1961). Oranžovou barvu, kterou má most kvůli dobré viditelnosti v mlze, udržuje tým natěračů nepřetržitě po celý rok. Most samotný je dlouhý přes 2,7 km, jeho pilíře jsou 227 m vysoké, nosná lana mají v průměru 92 cm a jejich délka je 2332 m, most dokáže odolat větru o rychlosti 160 km/h.

 

ALCATRAZ

Legendární pevnost stojí na ostrůvku v Sanfranciské zátoce od poloviny 19. století. Z přísně střežené věznice se v 60. letech 20. století podařilo uprchnout třem vězňům.

 

LOMBARD STREET

Patří mezi nejklikatější ulice světa, je tvořena osmi zákruty v kopci, jež má 40-ti stupňové stoupání.

 

GOLDEN GATE PARK

Je největším parkem ve městě se spoustou krásných zákoutí jako Shakespearova zahrada, jezero Stow, holandské větrné mlýny …

 

CHINATOWN

V okolí Portsmouth Square se Číňané usadili již v 50. letech 19. století, městečko bylo proslulé opiovými doupaty a nevěstinci, nyní zde panuje čilý obchodní ruch, ulice jsou plné exotických restaurací a krámků se suvenýry.

 

CABLE CAR

Historická tramvaj (lanovka) se v San Francisku objevila v 70. letech 19. století, vozy se pohybují pomocí nekonečného lana, které probíhá pod povrchem tratě. Nyní po městě jezdí 3 linky.

 

Další články: