Moskva, monumentální metropole plná historie

Zaleťte si do největšího evropského města, které oplývá historií z carských časů. Nechte se okouzlit Rudým náměstím, chrámem Vasila Blaženého, Leninovým mauzoleem nebo prezidentským sídlem v Kremlu. Doporučujeme navštívit také katedrálu Krista Spasitele, Pomník dobyvatelů vesmíru nebo televizní věž Ostankino. Milovníci literatury se můžou vydat po stopách slavných spisovatelů, kteří v Moskvě tvořili. Navštívit Puškinův dům, dům A. P. Čechova, pevnost Lva Tolstého, domek M. J. Lermontova nebo muzeum Majakovského. V Moskvě najdete také spousty zeleně, je tady více než 100 různých parků a zahrad. Navštivte třeba park Gorkého, kde si můžete odpočinout a načerpat další síly na objevování krás ruské metropole.

Náš TIP: užijte si Moskvu v barvách podzimu a nezapomeňte si přibalit do kufru teplý svetr.

 

Nenašli jste svou vysněnou destinaci? Nezoufejte použijte náš jedinečný vyhledávač letenek na www.studentagency.cz. Stačí pár kliknutí a vyhledáme pro vás nejvhodnější letenku!

 

Nejlevnější letenky do Moskvy

Jak si správně vybrat letenku do Moskvy?

Nakupujete letenky poprvé? Není čeho se bát! Výběr letenky není nic složitého. Díky našemu unikátnímu online vyhledávači máte nabídku letenek více než 650 leteckých společností na jednom místě a můžete si je během chvilky srovnat. Než začnete s výběrem letenky, nejdříve si rozmyslete, odkud a kam chcete letět a jak chcete, aby vaše cesta probíhala. Položte si otázku, zda vám bude stačit příruční zavazadlo, nebo budete potřebovat pořádný kufr (odbavené zavazadlo), zda preferujete přímý let nebo si chcete udělat třeba stop over v přestupní destinaci. Ne vždy musí být nejlevnější letenka tou nejlepší variantou a může se následně prodražit nákupem dalších služeb.

Odkud do Moskvy poletíte?

Naši zákazníci nejčastěji volí letenky z Pahy do Moskvy. Oblíbené jsou také letenky z Vídně do Moskvy. Letět můžete ale i z okolních letišť. Rezervovat si můžete například letenky z Varškavy do Moskvy nebo letenky z Berlína, Mnichova nebo Frankfurtu do Moskvy. Výběr je opravdu široký a ať už si pro svůj odlet vyberete jakoukoliv destinaci, na našem webu najdete nejlevnější nabídku letenek. Letět ze vzdálenějšího letiště se někdy vyplatí, proto pokud hledáte nejlevnější letenku, tak se neomezujte pouze na Prahu. Pokud poletíte z Vídně nebo z některého z letišť v Německu, doporučujeme se podívat na nabídku jízdenek na autobusy a vlaky RegioJet, které nabízí spojení za příjemné ceny.

Jak letět do Moskvy nejrychleji?

Moskva je milovaná a proklínaná. Její historie je divoká, ale památky překrásné. Stala se tak snem mnoha cestovatelů. Pokud chcete do Moskvy letět co nejrychleji, vyberte si nejbližší letiště a přímý let. Cesta do Moskvy vám zabere přímým letem přibližně tři hodiny v závislosti na letišti, odkud odlétáte. Na našem webu najdete širokou nabídku letů jak z Prahy, tak z okolních letišť. Stačí si jen vybrat a vydat se za zážitky. Před cestou si nezapomeňte ověřit vízovou povinnost na našem webu. V případě zájmu vám rádi s vyřízením víza pomůžeme.

Kde v Moskvě přistanete?

Ruská metropole má celkem 4 mezinárodní letiště, na kterých můžete přistát. Při volbě letenky zvažte, které letiště je pro vaši cestu nejvhodnější a nejpohodlnější:

 • Puškinovo letiště Šeremetěvo – je největší letiště v Rusku, jedná se o mezinárodní letiště, které leží v městské části Chimki, přibližně 30 kilometrů od centra Moskvy. Na letišti má základnu ruská národní aerolinka Aeroflot, ale také letecké společnosti Nordwind Airlines, Pegas Fly, Royal Flight a Ural Airlines. Letiště je významným přestupním hubem pro lety do Asie a do dalších destinací.
  Z letiště se nejrychleji dostanete do centra Moskvy vlakem Aeroexpress. Cesta vám zabere přibližně 35 minut. Pokud hledáte nejlevnější možnost dopravy, pak doporučujeme zvolit dopravu autobusem. Cesta vám zabere přibližně hodinu a půl. Většina autobusů má na palubě wifi, můžete tak cestu využít pro plánování své další cesty. Pokud hledáte typický ruský způsob dopravy, pak se svezte takzvanou Maršrutkou, což je dodávka, kterou může cestovat přibližně 20 osob. Maršrutky odjíždí z letiště vždy, když se nashromáždí dostatek pasažérů.

 • Mezinárodní letiště Moskva Domodědovo je druhé největší a nejmodernější civilní letiště v Rusku. Leží přibližně 45 kilometrů od centra ruského hlavního města Moskvy. Pro své lety jej využívají nejlepší aerolinky na světě, jako například Qatar Airways, Emirates, Singapore Airlines, Lufthansa nebo Swiss Airlines. Z Prahy na toto letiště nemůžete letět přímou linkou, ale pouze s přestupem.
  Z letiště se do centra Moskvy nejrychleji dostanete vlakem Aeroexpress. Cesta vám zabere přibližně 45 minut. Stanici vlaků najdete přímo před terminálem.

 • Letiště Moskva Vnukovo – je mezinárodní letiště, které leží přibližně 30 kilometrů od centra Moskvy a je třetím největším letištěm v Moskvě. Na letišti je zvláštní terminál, který je určen pro vládní a prezidentské lety. Letiště Vnukovo je také nejstarším funkčním letištěm v Moskvě, bylo otevřeno už v roce 1941 jako vojenské letiště. Po válce se pak otevřelo i pro civilní lety. Letiště pro své lety využívají převážně nízkonákladové letecké společnosti a najdete zde mnoho vnitrostátních letů do celé Ruské federace.
  Z letiště se nejrychleji dostanete vlakem Aeroexpress. Cesta vám zabere přibližně 45 minut. Nejlevnější možností je cesta autobusem číslo 911. Počítejte ale s tím, že budete muset na konečné přestoupit na metro, které vás doveze až na Rudé náměstí. Cesta vám zabere přibližně hodinu.

 • Mezinárodní letiště Žukovskij, dříve také letiště Ramenskoje je jedno ze čtyř mezinárodních letišť, které obsluhují hlavní město Ruska. Leží přibližně 40 kilometrů od centra Moskvy ve městě Žukovskij. Letiště prošlo velkou rekonstrukcí, po které bylo slavnostně otevřeno v květnu 2016. Zajímavostí na letišti je jeho hlavní ranvej, která je se svými 5 402 metry nejdelší dráhou v Evropě a druhou nejdelší na světě.
  Z letiště není žádné přímé spojení do centra Moskvy. Můžete využít kyvadlového letištního autobusu, který vás zaveze na vlakové nádraží Otdyh a vlakem pak pokračovat až do centra Moskvy. Cesta vám zabere přibližně 45 minut. Další možností je využít autobus číslo 4413 s přestupem na metro, na které přestupte ve stanici Kotelniki.

Jak si vybrat leteckou společnost?

Hlavní město Ruska je vzdálené jen necelé tři hodiny letu z Prahy. Během letu do Moskvy si nezapomeňte přeřídit hodinky o hodinu dopředu, leží v jiném časovém pásmu než Česká republika. Cestovatelé nejčastěji volí letenky z Prahy, odkud je možné letět s leteckou společností Aeroflot a Czech Airlines. Oblíbené jsou také lety z Vídně, odkud můžete letět s Aeroflotem nebo Austrian Airlines. Pokud dáváte přednost odletu z Polska, pak můžete využít letenky z Varšavy do Moskvy s leteckou společností LOT Polish Airlines nebo Aeroflot. Naši klienti využívají často také letenky z Německa. Letět můžete s Aeroflotem například z Berlína, Mnichova nebo Frankfurtu. Rezervovat si můžete také letenky s Ural Airlines například z Mnichova. Ať už si vyberete jakékoliv letiště, nabídku akčních letenek najdete na našem webu.

Jak si koupit nejlevnější letenky do Moskvy?

Nejlevnější letenky do Moskvy si zakoupíte vždy online. Ceny letenek se pohybují okolo 4 000 až 6 000 korun. Pokud chcete koupit letenku opravdu levně, tak si můžete počkat na akční letenky, které se mohou pohybovat kolem 3 000  korun. Výjimečně se objeví i nabídka letenek kolem 1 000 korun. Takto levné letenky jsou většinou na lety, které si kupujete s dostatečným předstihem, na mimosezónní lety a lety s nízkonákladovými leteckými společnostmi. Last minute letenky jsou zpravidla dražší. Stejně tak letenky na Vánoce a jiné svátky a prázdniny, kdy je o letenky velký zájem.  Ceny letenek si můžete kdykoliv ověřit přes formulář na našem webu, který vám během pár vteřin srovná nabídky více než 650 leteckých společností podle zadaných parametrů. Pokud potřebujete s výběrem letenky poradit, můžete se obrátit na naše specialisty nebo nám napsat na e-mail letenky@studentagency.cz. S výběrem vám pomohou také prodejci na našich pobočkách v Praze, Brně a Ostravě nebo v rámci STUDENT AGENCY/RegioJet Pointů na více než 30 pobočkách po celé ČR.

Kde najdu aktuální vstupní podmínky do Ruska?

Než si rezervujte letenky do ruského hlavního města Moskvy, informujte se o platných podmínkách pro vstup do země. Vlivem pandemie Covid-19 mohou být přísnější než v předešlých letech. Všechny důležité informace, které potřebujete pro vstup do Ruska najdete na našem webu www.kammuzu.cz, detailní informace pak najdete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí www.mzv.cz.

Uleť si s akčními letenkami STUDENT AGENCY do Moskvy. Letenky online a na pár kliknutí!