Měna

rubl (RBL)

Adresa konzulátu

Velvyslanectví Ruské federace
nám. Borise Němcova 1
Praha 6 16000
embruscz@mid.ru
Telefon: 00420-233 374 100
Fax: 00420-233 371 492

Adresa velvyslanectví ČR v zahraničí

Posolstvo Češskoj Respubliki
ul. J. Fučíka 12/14
Moskva 123056
moscow@em­bassy.mzv.cz
Telefon: 007495–2510544
Fax: 007495–2501523
 
Objednat

Občané ČR potřebují do Ruska platné vízum.

Od října 2019 je možné žádat o elektronická víza pro Petrohrad a Leningradskou oblast. Vízum je platné 1 měsíc, na jeden vstup, na maximálně 8 dnů pobytu. Doba vyřízení jsou 4 pracovní dny.

K žádosti o lepené vízum je potřeba:

  • cestovní pas (platný min. 6 měsíců po návratu , kde musí být volná DVOUSTRÁNKA !!!!!!
  • vyplněný formulář
  • barevnou fotografii pasového formátu na bílém pozadí se zřetelným zobrazením obličeje žadatele s předním čelním pohledem na bílém pozadí. FOTOGRAFIE MUSÍ BÝT AKTUÁLNÍ , TEDY NEPOUŽITA NA ŽÁDNÉ PŘEDCHOZÍ ŽÁDOSTI O VÍZUM
  • kopie smlouvy o pojištění léčebných výloh do zahraničí na celou dobu pobytu
  • pozvání z Ruska (tzv. "priglašenie" - ověřené cizineckou policií) nebo voucher na ubytování + "podverždenie" (pozvání z hotelu) nebo zajistíme tzv. "vízovou podporu".

Vízum má podobu štítku, který se vlepuje do pasu. Při vstupní pasové kontrole cestující obdrží do pasu razítko, kde je uvedeno datum příjezdu,aby bylo možné určit přesný počet dní pobytu v RF. Počet dnů NESMÍ návštěvník RF v žádném případě překročit.
Do některých územních částí RF mohou cizinci vstupovat pouze na základě zvláštního povolení, o které je třeba zažádat u místně příslušné pobočky Federální migrační služby - s dostatečným předstihem.

POZOR!!!
Osobám, které se ocitnou na území RF bez víza hrozí vysoká pokuta a budou podrobeny zdlouhavé administrativní proceduře, která nevyhnutelně skončí okamžitým vyhoštěním ze země na vlastní náklady.

OHLAŠOVACI POVINNOST:
Dne 15/1/2007 vstupil v platnost zákon RF č. 109, který stanovil povinnost ohlásit adresu místa pobytu na území RF. Občanům, kteří jsou ubytování v ubytovacích zařízeních /hotel, penzion, tábor, nemocnice a další, také v Českém domě při velvyslanectví ČR v Moskvě/ zajistí ohlašovací povinnost do 24 hodin příslušné ubytovací zařízení. V případě, že je občan ubytován v soukromí - je povinnost se zaregistrovat při pobytu delším 7 pracovních dnů v RF.

Města s omezeným pobytem turistů, kde mohou nastat problémy s registrací kvůli speciální vojenské nebo strategické důležitosti těchto měst: Novomoskovsk – Mirnyj – Novosibirsk – Adler – Kazan – Samara – Vladivostok – Habarovsk – Irkutsk – Barnaul – Petropavlovsk – Kamčatsky - Petrozavodsk – Sahalin – Stavropol – Perm – Rostov – Nerjungri.

POZOR!!! Vízum do Vámi zvolené země lze vyřídit za předpokladu, že v cestovním pase nemáte žádné jiné platné vízum do RUSKA. Pokud budete chtít i přesto požádat o nové vízum, původní (dosud platné) vízum bude ambasádou zneplatněno.

Podmínky vstupu však doporučujeme před cestou ověřit u příslušného zastupitelského úřadu.
Pro občany třetích států platí povinnost si pasové a vízové formality zajistit individuálně.

Upozornění:
Udělení víza je plně v kompetenci zastupitelských úřadů, proti jeho zamítnutí není odvolání a poplatek je v takovém případě nevratný. CK Čedok nemůže nést zodpovědnost za případné neudělení víza, rovněž tak nemůže refundovat cenu zájezdu, pokud jej klient zrušil z titulu neudělení vstupního víza, popřípadě je-li z dané země vyhoštěn. Klientům doporučujeme podávat žádosti o víza s dostatečným předstihem a k žádosti dokládat všechny požadované dokumenty.