Měna

americký dolar (USD)

Adresa konzulátu

Velvyslanectví spojených států amerických
Tržiště 15
Praha 1 11801
Telefon: 00420-257 022 000
Fax: 00420-257 530 583

Adresa velvyslanectví ČR v zahraničí

Embassy of the Czech Republic
3900 Spring od Freedom St.
NW, Washington, D. C. Telefon: 001–202–2749100
Fax: 001–202–9668540
 
Objednat

Pro cestu do USA musí mít každý cestující odsouhlasenou registraci ESTA.

ESTA – je automatizovaný systém používaný ke zjištění, zda je návštěvník způsobilý ke vstupu do Spojených států v rámci bezvízového programu. Registrace cesty systémem ESTA před vstupem na palubu letadla je povinná pro všechny občany, děti cestující s rodiči musí mít vlastní biometrický pas a samostatnou žádost. Toto schválení pouze opravňuje cestující vstoupit na palubu letadla za účelem cesty do Spojených států v rámci bezvízového styku. Stejně jako platné vízum nezaručuje vstup do USA, tak ani odsouhlasení systémem ESTA neznamená povolení ke vstupu. Toto povolení vydávají pouze pracovníci Úřadu celní a hraniční ochrany USA (U.S.Customs and Border Protection) u vstupu do USA.
Pokud cestuje nezletilé dítě do USA bez vlastních rodičů /nebo jedním z nich/, je nutné mít s sebou notářsky ověřený rodný list + notářsky ověřené souhlasy obou rodičů. V případě, že cestuje nezletilý pouze s jedním z rodičů, je nutný souhlas druhého. POKUD JSTE CESTOVALI PO 1. BŘEZNU 2011 DO IRÁKU, SÝRIE, LÝBIE NEBO ÍRÁNU, NELZE VYUŽÍT REGISTRACI ESTA - JE NUTNÉ POŽÁDAT O NEPŘISTĚHOVALECKÉ VÍZUM NA VELVYSLANECTVÍ USA.

Každá odsouhlasená žádost ESTA je platná 2 roky nebo do vypršení platnosti pasu, během kterých může žadatel cestovat opakovaně do USA max. do 90 dnů pobytu. Žádost ESTA musí být vyplněna v angličtině (zařizuje ČEDOK a.s.)

Do USA můžete vycestovat pokud budou splněny následující podmínky:

  • jste občanem ČR
  • vlastníte biometrický pas
  • plánujete cestovat do USA na krátkou služební nebo turistickou cestu
  • Váš pobyt nepřesáhne 90 dnů
  • máte zakoupenou zpáteční letenku
  • máte odsouhlasenou registraci ESTA

Do systému ESTA se nemohou zaregistrovat cestující, kterým byl zamítnut vstup do USA.

NEPŘISTĚHOVALECKÁ VÍZA - lepená do pasu, možnost pobytu 6 měsící v USA, většinou použitelná na 10 let
O nepřistěhovalecká víza musí žádat každý, kdo není způsobilý ke vstupu do USA v rámci bezvízového programu ESTA, nebo nemá výjimku z vízových požadavků, nebo mu v minulosti bylo vízum zamítnuto, nebo jehož cestovní registrace ESTA byla zamítnuta. Od 18. ledna 2014 došlo ke změně v procesu žádání o tato víza. Klient si musí sám vyplnit žádost DS - 160, následně si v online systému vytvořit vlastní profil, udělat platbu za vízum buď online nebo osobně v kterékoliv bance a na základě svého referenčního čísla CGI nebo čísla transakce si může naplánovat schůzku pohovoru na US velvyslanectví v Praze. Veškeré informace jsou na stránkách www.usembassy.cz