Norské království leží na západě Skandinávského poloostrova a dalších ostrůvcích. Jeho břehy omývá Severní moře, Norské moře, Barentsovo moře a Severní ledový oceán. Mezi pevninské ostrovy patří Lofoty a Vesteråly. K Norsku svým způsobem patří také ostrov Jan Mayen, Špicberky, Medvědí ostrov, Bouvetům ostrov, Země královny Maud a ostrov Petra I. Hlavním městem království je Oslo. Čistota a krása přírody v Norsku vás vezme za srdce - fjordy na západě a severu země, vodopády, ledovce, polární záře, půlnoční slunce …
Leťte s námi do Norska, do ledového království, do země Vikingů, do míst opředených tajemstvím a neuvěřitelnými historkami. Zkuste rybolov, projděte si cestou Trollů, dojděte na konec světa (Verdens Ende, Tjøme) … leťte s námi za poznáním.

         
 

Zajímavosti Norska

PŮLNOČNÍ SLUNCE

Kdy a kam za půlnočním sluncem? V Bodø je světlo od 4. 6. do 8. 7., v Tromsø od 20. 5. do 22. 7. a na Nordkappu od 11. 5. do 31. 7.

 

SVALBARD (ŠPICBERKY)

Souostroví s neposkvrněnou přírodou – tundra, ledovce, hory, a máte-li štěstí, potkáte více než 40 druhů ptáků, polární sobi nebo lišky či lední medvědy.

 

VIGELANDSPARKEN

Park se sochami Gustava Vigelanda v Oslu.

 

MANDAL

Nejjižněji ležící městečko Norska láká nejen svojí pláží Sjøsanden, ale i úzkými uličkami s bílými dřevěnými domky.

 

LILLEHAMMER

Ve městě, v němž se v roce 1994 uskutečnily 17. zimní olympijské hry, se nachází nejseverněji položená bobová a sáňkařská dráha.

 

PREKESTOLEN

Nejznámější norská vyhlídka tyčící se 600 m nad hladinou Lysefjordu.

 

BRIKSDALSBREEN

Větev ledovce Jostedalsbreen, jež patří mezi nejkrásnější norské ledovce.

 

GEIRANGERFJORD

Fjord se třemi známými vodopády “Ženich“, “Sedm sester“, “Nevěstin závoj“.

 

LYNDESNES FYR

Nejjižnější výběžek Norska stojí nejstarší norský maják z roku 1655.

 

NORDKAPP

Nejsevernější výběžek evropské pevniny.