Stát, který svým tvarem připomíná jezdeckou holinku, patří díky množství úchvatných historických památek, vysokým horským štítům, sopkám, písečným plážím, a bezstarostným impulzivním a přátelským obyvatelům mezi nejnavštěvovanější evropské země. Itálie je známá také jako země pizzy, fotbalu a velkolepých operních árií. Italská republika leží na Apeninském poloostrově a dělí se o něj se dvěma dalšími státy - Vatikánem a San Marcem. Při návštěvě Itálie máte možnost zaplavat si i v pěti různých mořích. Pobřeží Itálie totiž z východu omývá Jaderské moře, z jihu Jónské moře, ze západu moře Tyrhénské a Ligurské a největší italské ostrovy Sardinii a Sicílii obklopuje Středozemní moře.

         
 

Která místa nevynechat?

ŘÍM

Město pulsující historií – Koloseum, Panteon, Forum Romanum, kašna Trinitá dei Monti, náměstí sv. Petra s katedrálou anebo fontána di Trevi.

 

FLORENCIE

Toskánská metropole, ve které působili umělci jako Donatello, Michelangelo, Sandro Botticeli anebo Leonardo da Vinci.

 

BENÁTKY

Město 170 ostrovů a ostrůvků, jež je propojeno sítí 150 kanálů, přes které leží 409 mostů.

 

MILÁN

Milán neboli město módy, v Milánu najdete krom obchůdků s oblečením Milánský Dóm či divadlo La Scala.

 

SIENA

Město známé velkolepou katedrálou Sienský Dóm, radnicí Palazzo Pubblico a věží Torre del Mangia tyčící se do úctyhodné výšky 102 m

 

POMPEJE A AGRIGENT

Archeologická naleziště.

 

CASTEL DEL MONTE

Hrad ze 13. století má unikátní osmiboké nádvoří, které nenajdete nikde na světě.

 

NÁRODNÍ PARKY

Itálie se může chlubit 24 národními parky, nejstarším je Gran Paradiso ležící poblíž Turín na území Alp, největším parkem je park Pollino rozkládající se na 190 000 hektarech na území regionů Calabria a Basilicata a provincií Cesenza, Matera a Potenza. Dalším významným parkem je park Cilento, kde se prolíná evropská a africká kultura – vstupní branou do parku je antické město Agripoli. Za zhlédnutí stojí také park Stelvio na severu Lombardie, jež je vstupní branou do oblasti Dolomit.

 

SOPKY

K nejznámějším italským sopkám patří jednoznačně Vesuv (leží kousek od Neapole) a Etna (ležící na jihovýchodě Sicílie), která je s výškou 3 329 m n. m. nejvyšší evropskou činnou sopkou.