Vždy je důvod letět s Alitalia!

Objevte kouzlo Itálie, procestujte Ameriku křížem krážem, poznejte chutě a vůně Asie nebo leťte za dobrodružstvím do Afriky. Akční letenky jsou více než příznivé.

S leteckou spolenčostí Alitalia do celého světa!

Podmínky:

 • prodej: do vyprodání volných míst
 • konkrétní podmínky jsou uvedeny v průběhu online rezervace
 • U nás platba kartou BEZ POPLATKU!

 

Alitalia po osmé v řadě získala prestižní ocenění“BEST AIRLINE CUISINE“, za excelentní kvalitu podávaných jídel a prvotřídních vín na palubách v business třídě, nově Magnifica třídě na dálkových letech. Cílem je představit vybrané italské stolování v moderním stylu po celém světě.

Alitalia klade velký důraz na dochvilnost, v únoru 2019 se stala nejdochvilnější leteckou společnostína světe, v březnu své postavení potvrdila když skončila v celosvětovém žebříčku opět na 1. místě.

V letním období a letovém řádu na r. 2019 Alitalia provozuje přímé lety z Prahy do Říma a to až 7 x týdně. Alitalia nabízí spojení nejen do italské metropole Říma, ale také návazné spojení do dalších italských měst. S Alitalia je možné využít i spojení po Evropě, Severní a Jižní Americe,Africe, na Blízký východ a také do dálkových destinací jako např. do USA (New York, Boston, Miami, Toronto, Chicago, Los Angeles),MEXIKA do JIŽNÍ AMERIKY (Rio de Janeiro, Sao Paulo, Buenos Aires,Santiago de Chile) a ÁSIE (Delhi,Tokio, Seoul) a AFRIKY (Johannesburg).

Ve spolupráci se společností Etihad Airways vznikla nová spojení přes Řím a Abu Dhabi do Asie (Bangkok, Jakarta, Kuala Lumpur, Seychelles a další) a Austrálie (Sydney, Melbourne, Perth).

 

Novinkou je zahájení provozu nové linky do Washingtonu a to od 02. května 2019. Na podzim se opět chystá přidání spojení do destinace Male a Havany, navýšení frekvencí do Santiago de Chile až na 6 frekvencí týdně.

 

Lety Praha – Řím jsou operovány Airbusy 321s, 320s a 319 s kapacitou až 190 míst se servisem v Business a Economy třídách. Dálkové lety spol. Alitalia jsou operovány A330 a B777 se servisem v Business (Magnifica), Premium a Economy třídách.

 

 

 

check-in Alitalia

Odbavení (check-in)

    • Pro odbavení z Prahy je možné využít online check-in 48 hodin přes stránky Alitalia. 
    • Na letišti Fiumicino (Řím) je při odbavení možné využít hi-tech kiosky, jedná se o inovativní a komfortní servis zajištující odbavení
     na 40ti samoobslužných kioscích i s možností odbavení zavazadel drop off v jednom kroku.

 

 


 

Magnifica a Business class

    • Na žádost cestujících bylo obnoveno jméno a název třídy Business na Magnifica u dálkových letů spol. Alitalia. Cestující v Magnifica a Business class a třídě mohou využít zdarma službu Sky priority – přednostní odbavení, Fast Track a vstup do VIP salonků zdarma, odbavení min. 2ks zavazadel, každé o váze do 32kg.
    • V Magifica třídě si hosté Alitalia mohou vychutnat jedinečný a luxusní cestovní zážitek díky plně sklopitelným sedadlům potaženými jemnou kůží od Poltrona Frau a odpočívat v měkkých tkaninových  přikrývkách a polštářích vyrobených od Frette a vyzkoušet exkluzivní kosmetiku Salvatore Ferragamo, které je součástí beauty kitu.
    • Jídlo podávané v Magnifica a Business třídách nabízí jedinečný italský kulinařský zážitek, je obohaceno o selekci nejlepších italských vín vybraných ve spolupráci s italskými someliéry. V Magnifica je navíc zaveden servis "Večeřet kdykoliv – Dine anytime"možnost si vybrat, kdy si vychutnáte své jídlo.
    • Na dálkových letech je k dispozici Wifi připojení, které umožní surfovat po internetu a být vždy připojen.

 

S Alitalií v Magnifica class  Magnifica od Alitalia

 

Premium economy class

    • Objevte nový způsob komfortního létání v Premium Economy na dálkových letech Alitalia.
    • Komfort, technologie a prostor jsou samozřejmostí spolu s dalšími výhodami včetně přednostního odbavení 2ks zavazadel, každé o váze 23kg, rozšířený zábavný program s širokou nabídkou filmů, Wifi připojení, GSM a sledování zpráv v přímém přenosu.
    • Komfort zajistí separátní kabiny vybavené ergonomickými sedadly sklopitelnými o 120 stupňů a zvětšený prostor až o 40%.
    • Bohatý výběr teplých jídel na palubě včetně uvítacího drinku, kávy Lavazza, vybraných italských vín a likéru Limoncello.
    • Hosté také obdrží night kit (polštář a přikrývka) a nově také beauty case s designem vytvořeným pro Alitalia od společností Galileo Watermark, neoprenové pouzdro obsahující kosmetiku Salvatore Ferragamo, které může být později využito např. jako pouzdro na telefon.

 

Ekonomická třída Alitalia

Economy class

    • Pohodlný způsob cestování s nabídkou široké zábavy na personálních obrazovkách, širokým výběrem filmů, her a TV programů, Wifi připojení.
    • Během krátkých letů se na palubě podávají nápoje a občerstvení,
     na dálkových letech se servíruje předkrm, hlavní chod s možností
     volby a desert, jenž si hosté mohou vychutnat spolu s kávou Lavazza.
    • Pro děti od 2 – 12 let je připraven kit určený sepciálně pro tyto malé cestovatele.

    • U některých destinací ja navýšen váhový limit až na 2 kusy zavazadel po 23kg, jsou to např. lety do Brazílie, destinací Delhi, Tokyo či Male!

 

 


 

VIP Alitalia salonky CASA ALITALIA

    • Věříme, že cesta před samotnou cestou začíná zde. Z tohoto důvodu vás čekají salonky Casa Alitalia se svým elegantním a pohostinným designem.
    • Pozornost na detail a typické vřelé italské přivítání přinášejí našim hostům z celého světa pocit, že jsou ve skutečném italském pohostinném domě. Nabídka jídel je inspirována vynikající italskou gastronomickou kvalitou a může se pochlubit tzv. živou kuchyní, kde šéfkuchař připravuje výběr jídel na základě těstovin a pizzy. Je zde výběr i z vegetariánských a bezlepkových pokrmů.
    • Casa Alitalia není jen místem na odpočinek při čekání na váš let, ale jde o o skutečný výraz hodnot a prvků italské dokonalosti po celém světě, díky spolupráci s nejlepšími italskými značkami jako např. Poltrona Frau, která vybavila salonky, Cantine Ferrarioficiálního dodavatele šumivých vín pro společnost Alitalia, Lavazza, která nabídla exkluzivní kávové směsi a nebo wellness produkty od společnosti Terme di Sirmione, které mají hosté k dispozici.
    • Do salonků mají vstup zdarma hosté cestující v Magnifica a Business třídě, někteří členové Alitalia věrnostního programu MileMiglia, ale tento zážitek, za malý poplatek, si mohou dopřát i cestující v ekonomické třídě.

 

Alitalia  Salónek Alitalia na letišti v Římě.


Objevte potěšení z čekání na let s námi.